Aktualności

[U-19 KOBIET] Marcin Kasprowicz po losowaniu Elite Round: Gotowi na walkę o awans

Reprezentacja24.11.2017 

Norwegia, Islandia i Grecja będą rywalami reprezentacji Polski kobiet do lat 19 w turnieju Elite Round Mistrzostw Europy 2018. Turniej odbędzie się w dniach 5-11 czerwca w Polsce!

To świetna wiadomość dla kibiców kobiecego futbolu w Polsce. Będą oni mieli okazję obejrzeć mecze z udziałem czołowych drużyn w Europie. Polkom udało się tym razem uniknąć najwiekszych europejskich potęg tj. Hiszpania, Niemcy, czy Francja. Najgroźniejszym rywalem będzie Norwegia, która w przeszłości trzykrotnie grała w finale mistrzostw Europy. Przed rokiem w ogóle nie zakwalifikowała się do turnieju finałowego.

Wówczas w pierwszej rundzie eliminacji w Plewiskach Norweżki zostały pokonane przez Polki 0:2. – Los znów nas skojarzył, choć oczywiście to są już zupełnie inne drużyny – tłumaczy selekcjoner reprezentacji Polski do lat 19, Marcin Kasprowicz. – Trochę martwi nas termin czerwcowy, bo będziemy już wtedy po sezonie i obawiamy się, żeby wszystkie piłkarki były zdrowe. Będziemy jednak gotowi, żeby przed własną publicznością walczyć o awans do mistrzostw Europy – zapewnia.

Sztab szkoleniowy skupia się teraz na zaplanowaniu odpowiednich przygotowań, by powtórzyć sukces sprzed 10 lat, gdy reprezentacja Polski do lat 19 po raz ostatni zagrała w turnieju finałowym mistrzostw Europy. – Zaraz po losowaniu rozmawiałem z innymi reprezentacjami, by umówić się na mecze towarzyskie. Chcielibyśmy zmierzyć się z kimś z poziomu Elite Round po to, żeby optymalnie przygotować się do walki o awans - mówi Marcin Kasprowicz.

Turniej Elite Round zostanie rozegrany w dniach 5-11 czerwca w Polsce. Awans wywalczą zwycięzcy grup. Mistrzostwa Europy odbędą się w lipcu w Szwajcarii.

Reprezentacja Polski kobiet do lat 19 poznała też rywali w przyszłorocznych eliminacjach do mistrzostw Europy 2018/2019. W turnieju kwalifikacyjnym Polki zmierzą się z Holandią, Białorusią i Albanią. Turniej odbędzie się we wrześniu w Holandii.

Hanna Urbaniak

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży