Aktualności

UEFA ogłosiła nową datę kobiecego EURO

Reprezentacja23.04.2020 

Znamy nowy termin rozegrania finałów kobiecych mistrzostw Europy, które pierwotnie miały odbyć się w dniach 11 lipca – 1 sierpnia 2021 roku w Anglii. UEFA poinformowała, że ze względu na przełożenie męskiego EURO na 2021 rok kobiecy turniej zostanie rozegrany w roku 2022 (6 – 31 lipca). Prezydent Aleksander Ceferin zaznaczył, że Komitetowi Wykonawczemu zależało, aby mistrzostwa Europy kobiet były najważniejszym wydarzeniem piłkarskim danego lata.

W komunikacie dodano, że planowane jest rozegranie EURO na tych samych stadionach, które miały gościć najlepsze europejskie drużyny w 2021 roku. Przypomnijmy, że finał miał się odbyć na Wembley, a mecz otwarcia na Old Trafford w Manchesterze.

Reprezentacja Polski walczy o historyczny awans do mistrzostw Europy w grupie D z Hiszpanią, Mołdawią, Czechami i Azerbejdżanem. Po trzech meczach jest liderem z dorobkiem siedmiu punktów. Kadra selekcjonera Miłosza Stępińskiego ma na koncie remis 0:0 z Hiszpanią oraz zwycięstwa po 5:0 z Mołdawią i Azerbejdżanem. Na razie nie znamy nowych dat odwołanych kwietniowych meczów rewanżowych z Mołdawią i Azerbejdżanem i czerwcowego wyjazdowego z Hiszpanią.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności