Aktualności

Kolejna Polka zagra w Bundeslidze!

Reprezentacja14.05.2019 
Reprezentantka Polski i zawodniczka Górnika Łęczna, Patrycja Balcerzak, po zakończeniu obecnego sezonu przeniesienie się do Niemiec. 25-letnia pomocniczka będzie reprezentować barwy SC Sand, z którym podpisała dwuletni kontakt.

– Cieszę się z tego transferu. Podchodzę pozytywnie do życiowych zmian, a patrząc na moje poprzednie decyzje o zmianie barw klubowych, myślę, że wybierałam dobrze. Czuję, że to moment na zdecydowany krok naprzód. Decyzja o przejściu do Sand jest bardzo przemyślana – mówi Patrycja Balcerzak, która do Górnika Łęczna trafiła przed startem trwającego sezonu z Medyka Konin.

Sand w zakończonym sezonie kobiecej Bundesligi uplasował się na ósmym miejscu. – Temat gry za granicą po raz pierwszy pojawił się, gdy miałam 19 lat. Wtedy jednak, a także przez kilka kolejnych lat, było za wcześnie na transfer. Zdaję sobie sprawę, że początki w nowej, zagranicznej, drużynie, mogą nie być łatwe na żadnej płaszczyźnie, czy to sportowej, środowiskowej, czy prywatnej, ale głęboko wierzę, że to dla mnie optymalny wybór. Odważna decyzja to szansa na coś nowego, a mam nadzieję i lepszego. Wszystko zweryfikuje czas i boisko – dodaje pochodząca z Sieradza piłkarka.

– Patrycja charakteryzuje się dobrą techniką oraz walecznością i siłą. Jest podstawową zawodniczką reprezentacji Polski, a teraz chce zrobić kolejny krok w swojej karierze w Bundeslidze. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w przyszłym sezonie będzie grać dla naszej drużyny – powiedział trener Sand, Sascha Glass, dla oficjalnej strony klubowej.

Patrycja Balcerzak nie będzie pierwszą Polką w Sand. W lipcu 2018 roku do tego klubu przeszła bowiem Agata Tarczyńska, ale z powodu kontuzji nie zdążyła rozegrać w nim ani jednego spotkania. Jeszcze wcześniej barwy tej niemieckiej ekipy reprezentowała Silvana Chojnowski.

W Bundeslidze w ostatnim sezonie występowała tylko jedna Polka – Ewa Pajor, która z VfL Wolfsburg sięgnęła po mistrzostwo kraju, Puchar Niemiec, a także została królową strzelczyń z dorobkiem 24 goli. Na zapleczu Bundesligi grają natomiast Agnieszka Winczo, wspomniana już Silvana Chojnowski (obie BV Cloppenburg) i Julia Matuschewski (1. FC Saarbrücken), a od nowego sezonu będzie również Agata Tarczyńska, która po roku przerwy wraca do VfL Wolfsburg II.

Aneta Galek
Fot. Łukasz Grochala

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności