Aktualności

Katarzyna Kiedrzynek nominowana do Drużyny Roku FIFA!

Reprezentacja16.11.2016 
Kolejny indywidualny sukces na swoim koncie może zapisać bramkarka reprezentacji Polski, Katarzyna Kiedrzynek. Została bowiem nominowana do jedenastki najlepszych piłkarek świata! To, czy ostatecznie się w niej znajdzie, okaże się 9 stycznia na gali w Zurychu.

Wśród konkurentek Polki znalazła się między innymi legenda kobiecego futbolu, Amerykanka Hope Solo, a także Szwedka Hedvig Lindahl i Brytyjka Karen Bardsley.

Dla Kiedrzynek znalezienie się w tym gronie jest bardzo dużym wyróżnieniem. Od kiedy zmieniła barwy klubowe, zamieniają koszulkę Górnika Łęczna na Paris Saint-Germain, zaliczana jest do najlepszych bramkarek w Europie i na świecie. W 2015 roku z francuskim klubem miała okazję zagrać w finale Ligi Mistrzyń (była nominowana do Dream Team tych rozgrywek), została wybrana najlepszą bramkarką ligi francuskiej, znalazła się także w rankingu najlepszych bramkarek świata według Międzynarodowej Federacji Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS). W 2016 roku wróciła do reprezentacji Polski.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności