Aktualności

[KADRA KOBIET] Z Hiszpanią w Lublinie!

Reprezentacja06.09.2019 

Kobieca reprezentacja Polski ponownie zagra na Arenie Lublin! Biało-czerwone 12 listopada zmierzą się z silną Hiszpanią w spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy. Mecz zaplanowano na godzinę 18:00. Transmisja w TVP Sport.

W kwietniu zespół trenera Miłosza Stępińskiego zadebiutował na Arenie Lublin w towarzyskiej potyczce z Włochami. Polki po bardzo dobrej grze zremisowały z uczestnikiem mistrzostw świata we Francji 1:1, a wydarzenie przyciągnęło na trybuny 7200 osób. Był to rekord frekwencji na meczu kobiecej reprezentacji Polski.

Spotkanie z Hiszpanią będzie dla Polek inauguracją zmagań w kwalifikacjach mistrzostw Europy, które w 2021 roku odbędą się w Anglii. Reprezentacja Polski miała rozpocząć eliminacje 3 września meczem wyjazdowym z Czechami, ale decyzją delegata UEFA zostało ono odwołane z powodu zatrucia pokarmowego rywalek i przełożone na 18 września przyszłego roku. W grupie D nasze piłkarki, oprócz Czeszek i Hiszpanek, o awans do finałów powalczą jeszcze z Azerbejdżanem i Mołdawią.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności