Aktualności

[KADRA KOBIET] Z Albanią bez Pauliny Dudek

Reprezentacja20.11.2017 
Pech o nazwie kontuzje nie opuszcza zawodniczek reprezentacji Polski, które w poniedziałek rozpoczynają zgrupowanie przed wyjazdowym meczem eliminacji mistrzostw świata z Albanią. Już w pierwszy dzień selekcjoner Miłosz Stępiński musiał odesłać do domu Paulinę Dudek.

"Dudi", która ostatnio w spotkaniu towarzyskim z Estonią założyła opaskę kapitańską, już od dłuższego czasu zmagała się z urazem. W poniedziałek rano w warszawskiej klinice Enel-Sport przeszła szczegółowe badania i okazało się, że ma złamaną kość strzałkową. Oprócz tego tydzień temu w meczu ligowym z AZS UJ Kraków złamała nos, jednak ten problem nie przeszkodziłby jej w występie przeciwko Albanii.

Tym samym Dudek dołączyła do grona kontuzjowanych, w którym znajdują się m.in. Agata Tarczyńska, Silvana Chojnowski czy Natalia Pakulska. - Naliczyłem w sumie dziesięć kontuzjowanych zawodniczek. To jakaś plaga - przyznaje selekcjoner. Dodatkowo w sobotę urazu nabawiła się też Natalia Chudzik, która w meczu ligowym mocno poturbowała sobie biodro.

W miejsce Dudek Miłosz Stępiński dowołał Weronikę Zawistowską z Górnika Łęczna. Niespełna osiemnastoletnia piłkarka, która ma za sobą występy w kadrach młodzieżowych, stanie przed szansą debiutu w dorosłej reprezentacji Polski. - Na początku myślałam, że ktoś sobie robi żarty, dzwoniąc do mnie z obcego numeru, ale jak odebrałam, to mnie zamurowało. Jestem tak szczęśliwa, że nie potrafię tego opisać i ubrać w słowa - cieszy się popularna "Zawias", która akurat na weekend przyjechała do rodzinnej Warszawy, więc na zgrupowanie nie miała daleko.

Miłosz Stępiński dostrzegł już Zawistowską dużo wcześniej i powołał ją na zgrupowanie selekcyjne, które odbyło się w październiku 2016 roku w Grodzisku Wielkopolskim. Mecz eliminacyjny to jednak zupełnie inna ranga. - Potrzebowałem skrzydłowej, a Weronika bardzo dobrze prezentowała się ostatnio w Ekstralidze. Gra w podstawowym składzie Górnika, który jest na fali wznoszącej. Zarówno trener Piotr Mazurkiewicz z Łęcznej, jak i mój sztab wystawili jej bardzo dobre recenzje, dlatego zdecydowaliśmy się dać jej szansę - mówi selekcjoner.

Biało-czerwone od poniedziałku przebywają w podwarszawskiej miejscowości Zakręt. Do czwartku będą trenować w Sulejówku na obiekcie MLKS Victoria. Następnie wylecą do Podgoricy w Czarnogórze, skąd przejadą autokarem do Szkodry, gdzie w piątek o 17:00 zmierzą się z Albanią. W grupie 2 eliminacji do mistrzostw świata, które w 2019 roku odbędą się we Francji, nasza reprezentacja ma jeszcze Szwajcarię, Białoruś i Szkocję. We wrześniu podopieczne Miłosza Stępińskiego pokonały u siebie 4:1 Białoruś i przegrały na wyjeździe 1:2 z faworytem grupy, Szwajcarią.

Kadra na mecz z Albanią:

1. Patrycja Balcerzak (Medyk Konin)                     

2. Katarzyna Daleszczyk (Brescia Calcio)                              

3. Dominika Grabowska (Górnik Łęczna)                            

4. Dagmara Grad (Czarni Sosnowiec)    

5. Agata Guściora (Górnik Łęczna)          

6. Nikol Kaletka (Medyk Konin)                                              

7. Ewelina Kamczyk (Górnik Łęczna)                     

8. Katarzyna Kiedrzynek (Paris Saint-Germain)                

9. Julia Matuschewski (FFC 1. Frankfurt)                             

10. Ewa Pajor (VfL Wolfsburg)                                 

11. Sandra Sałata (Medyk Konin)                                           

12. Aleksandra Sikora (Brescia Calcio)                   

13. Jolanta Siwińska (AZS PWSZ Wałbrzych)                      

14. Anna Szymańska (Czarni Sosnowiec)                            

15. Martyna Wiankowska (UKS SMS Łódź)                         

16. Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg)                            

17. Weronika Zawistowska (Górnik Łęczna)

18. Emilia Zdunek (Górnik Łęczna)


Paula Duda

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży