Aktualności

[KADRA KOBIET] Powołania na mecze z Ukrainą i Litwą

Reprezentacja18.05.2017 
Selekcjoner reprezentacji Polski kobiet Miłosz Stępiński powołał dwadzieścia zawodniczek na czerwcowe mecze towarzyskie z Ukrainą i Litwą. Będzie to ostatnie zgrupowanie przed startem eliminacji do mistrzostw świata 2019 we Francji.

W kadrze nie zabrakło Katarzyny Kiedrzynek, która 19 maja zagra w finale Pucharu Francji z Lyonem, a 1 czerwca w Cardiff w finale Ligi Mistrzyń. – Martwi mnie jednak  jej stan zdrowia. Od dłuższego czasu odczuwa ból w kolanie. Jestem z nią w kontakcie – mówi selekcjoner. Bramkarka PSG z powodu problemów z kolanem przedwcześnie opuściła kwietniowe zgrupowanie reprezentacji.

Po raz pierwszy z drużyną prowadzaną przez Miłosza Stępińskiego będzie miała okazję trenować Joanna Wróblewska. Pomocniczka AZS Wrocław ostatni raz w reprezentacji wystąpiła w czerwcu 2016 roku w spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy z Danią. Została powołana na październikowe zgrupowanie selekcyjne w Grodzisku Wielkopolskim, ale ostatecznie nie pojechała na nie ze względu na kłopoty zdrowotne.

– AZS Wrocław jest jedynym zespołem w Ekstralidze, który gra tym samym systemem co reprezentacja. Dzięki temu Asi będzie łatwo się wkomponować w naszą drużynę. Miałem problemy z obsadzeniem pozycji numer 8. Kontuzjowane są Patrycja Balcerzak, Natalia Pakulska, Patrycja Pożerska i Sylwia Matysik. Asia będzie miała okazję powalczyć o miejsce w kadrze – tłumaczy Stępiński.

– Cieszę się, że trener mimo mojej przerwy spowodowanej zabiegiem w połowie sezonu, dalej obserwuje moją pracę w klubie i daje mi szansę pokazania się w reprezentacji. Po kontuzji nie ma już śladu. Postaram się, aby przy następnych powołaniach selekcjoner miał dylemat – mówi Joanna Wróblewska.

Wśród powołanych nie znalazła się natomiast Julia Matuschewski. Piłkarka 1. FFC Frankfurt 7 czerwca przejdzie zabieg kolana. Jej przerwa w grze nie powinna jednak potrwać dłużej niż miesiąc.

Zgrupowanie rozpocznie się 4 czerwca w Piątnicy koło Łomży. Trzy dni później biało-czerwone wylecą do Kijowa, gdzie w podkijowskiej Buczy 8 czerwca zmierzą się z Ukrainą. Z kolei 12 czerwca o godzinie 17:00 zagrają z Litwą na obiekcie ŁKS Łomża. Wstęp na spotkanie będzie bezpłatny.

– Ukraina to solidny, wyżej notowany od nas przeciwnik. Będzie to dobry sprawdzian przed wrześniowym początkiem eliminacji – przyznaje trener Polek. – Ostatni raz nie korzystam z dziewczyn z kadry do lat 19, która w czerwcu walczy o awans do finałów mistrzostw Europy. Ale nie zapominam o nich. Kilka z nich zasługuje na szansę gry w pierwszej reprezentacji – dodaje selekcjoner.

Kadra na mecze z Ukrainą i Litwą:

1. Silvana Chojnowski (SC Sand)

2. Katarzyna Daleszczyk (KKPK Medyk Konin)

3. Paulina Dudek (KKPK Medyk Konin)

4. Anna Gawrońska (KKPK Medyk Konin)

5. Natasza Górnicka (GKS Górnik Łęczna)

6. Dagmara Grad (KKPK Medyk Konin)

7. Gabriela Grzywińska (GKS Górnik Łęczna)

8. Agata Guściora (KKPK Medyk Konin)

9. Ewelina Kamczyk (GKS Górnik Łęczna)

10. Katarzyna Kiedrzynek (Paris-Saint Germain)

11. Ewa Pajor (VfL Wolfsburg)

12. Sandra Sałata (KKPK Medyk Konin)

13. Aleksandra Sikora (KKPK Medyk Konin)

14. Jolanta Siwińska (FFC Turbine Potsdam)

15. Anna Sznyrowska (GKS Górnik Łęczna)

16. Anna Szymańska (KKPK Medyk Konin)

17. Agata Tarczyńska (VfL Wolfsburg)

18. Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg)

19. Joanna Wróblewska (AZS Wrocław)

20. Emilia Zdunek (GKS Górnik Łęczna)

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży