Aktualności

[KADRA KOBIET] Powołania krajowe na mecze z Włochami i Finlandią

Reprezentacja18.03.2019 
Selekcjoner reprezentacji Polski Miłosz Stępiński powołał trzynaście zawodniczek z Ekstraligi na kwietniowe mecze towarzyskie z Włochami (5.04, Lublin) i Finlandią (9.04, Helsinki). Dołączyły one do powołanych wcześniej siedmiu piłkarek z lig zagranicznych. Jest debiutantka!

Szansę debiutu w dorosłej reprezentacji Polski otrzyma Joanna Olszewska. Niespełna 20-letnia obrończyni GKS-u Katowice ma za sobą występy w kadrach młodzieżowych. Przed tym sezonem przeszła do GieKSy z AZS Wrocław, którego jest wychowanką. – Jestem zaskoczona, ponieważ wiem, jak wiele potrzeba, aby się dostać do pierwszej reprezentacji – mówi. Co może wnieść do zespołu? – Ciężko stwierdzić, ale na pewno świeżość, determinację i zaangażowanie – odpowiada.

– Wciąż szukamy zawodniczek, które mogłyby wzmocnić linię obrony. Asia jest wszechstronna, może grać zarówno na prawym, jak i lewym boku, a także w środku. Przyglądaliśmy się jej w ostatnich meczach. Dostaje pozytywne recenzje. Chcemy dać jej szansę – tłumaczy selekcjoner. A na której pozycji na boisku ona sama czuje się najlepiej? – Podejmę każde wyzwanie. O tym, gdzie zagram, zadecyduje trener. Ale najlepiej czuję się na lewej obronie – przyznaje Olszewska.

W dwudziestoosobowej kadrze brakuje Agaty Guściory oraz Dżesiki Jaszek. – Możemy zabrać tylko 20 osób, a nie 23 jak ostatnio. Z kogoś trzeba było zrezygnować. Musimy szukać zmienniczek na konkretnych pozycjach. Agata musi uporać się ze swoimi problemami i wrócić do optymalnej formy. Czeka ją dużo ciężkiej pracy w klubie. Czekamy na nią – mówi Miłosz Stępiński.

Na początku marca biało-czerwone zajęły drugie miejsce w prestiżowym turnieju towarzyskim Algarve Cup w Portugalii, w którym pokonały Hiszpanię i mistrza Europy, Holandię. Selekcjoner nie ukrywa jednak, że przed starem eliminacji mistrzostw Europy najważniejsze będzie zgrupowanie kwietniowe. – W Portugalii każdy otrzymał szansę na to, aby się pokazać. Teraz już zamierzamy zagrać optymalną jedenastką. Kończy się czas na testowanie. Z kolei w czerwcu najprawdopodobniej spotkamy się w krajowym składzie. Szansę dostaną zawodniczki z ligi polskiej i z kadry młodzieżowej – zdradza trener Polek. W grupie eliminacyjnej Polska zmierzy się z Hiszpanią, Czechami, Mołdawią i Azerbejdżanem. Pierwsze spotkanie o punkty już 3 września w Czechach.

Trwa sprzedaż biletów na mecz z Włochami na Arenie Lublin. Wejściówki można kupować za pośrednictwem strony internetowej www.bilety.lzpn.pl. Spotkanie odbędzie się w piątek 5 kwietnia o godzinie 18:00.Paula Duda

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności