Aktualności

[KADRA KOBIET] Powołania krajowe na mecz eliminacyjny z Czechami

Reprezentacja19.08.2019 

Trzynaście zawodniczek z Ekstraligi powołał selekcjoner reprezentacji Polski kobiet Miłosz Stępiński na wrześniowy mecz z Czechami, którym biało-czerwone zainaugurują kwalifikacje do mistrzostw Europy Anglia 2021. Dołączyły one do powołanych przed tygodniem piłkarek, występujących na co dzień w klubach zagranicznych.

Liczba zawodniczek z lig zagranicznych zmniejszyła się z dziewięciu do ośmiu, ponieważ z powodu kontuzji mięśnia uda ostatecznie na zgrupowanie nie przyjdzie Emilia Zdunek z Sevilli.

Z drobnym urazem mięśniowym zmaga się także Katarzyna Daleszczyk, w związku z tym szansę otrzymała Kasandra Parczewska z GKS Katowice. – Nagle okazało się, że nie mamy takiego dużego wyboru na pozycję nr 8. Kasandra zbiera dobre recenzje, chwali ją trener klubowy, pamiętamy ją także z dobrego występu w październiku w Estonii. Ma fajną kulturę gry, stara się nie tracić piłek – charakteryzuje byłą młodzieżową reprezentantkę Polski Miłosz Stępiński.

Do kadry po dłuższych przerwach wracają także Małgorzata Grec i Anna Palińska. Bramkarka Górnika Łęczna straciła większość poprzedniego sezonu z powodu kontuzji kolana, ale w tym ma pewne miejsce w bramce mistrza Polski. – Natomiast Gosia Grec zaliczyła bardzo dobre występy w eliminacjach do Ligi Mistrzyń w barwach Górnika, jest podstawową zawodniczką zespołu mistrza Polski. Zasłużyła na to, żeby dać jej szansę – mówi selekcjoner.

Zgrupowanie rozpocznie się we wtorek, 27 sierpnia w Żywcu. Mecz z Czechami odbędzie się we wtorek, 3 września w Uherske Hradiste o 17:30. Bilety na to spotkanie będzie można nabyć w dniu meczu w kasie na stadionie w cenie 50 koron czeskich (ok. 8,40 zł).

Oprócz Czeszek, Polki w grupie eliminacyjnej zmierzą się jeszcze z Hiszpanią, Mołdawią i Azerbejdżanem.

Powołania na mecz z Czechami:

1. Julia Matuschewski (1. FC Saarbrucken)
2. Małgorzata Mesjasz (1. FFC Turbine Potsdam)
3. Joanna Olszewska (GKS Katowice)
4. Kasandra Parczewska (GKS Katowice)
5. Dominika Grabowska (Górnik Łęczna)
6. Małgorzata Grec (Górnik Łęczna)
7. Ewelina Kamczyk (Górnik Łęczna)
8. Nikola Karczewska (Górnik Łęczna)
9. Sylwia Matysik (Górnik Łęczna)
10. Anna Palińska (Górnik Łęczna)
11. Aleksandra Sikora (Juventus FC)
12. Natalia Chudzik (Medyk Konin)
13. Gabriela Grzywińska (Medyk Konin)
14. Nikol Kaletka (Medyk Konin)
15. Martyna Wiankowska (KKS Czarni Sosnowiec)
16. Anna Szymańska (KKS Czarni Sosnowiec)
17. Paulina Dudek (Paris Saint-Germain)
18. Katarzyna Kiedrzynek (Paris Saint-Germain)
19. Patrycja Balcerzak (SC Sand)
20. Agnieszka Winczo (SC Sand)
21. Ewa Pajor (VfL Wolfsburg)

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności