Aktualności

[KADRA KOBIET] Powołania krajowe na Algarve Cup

Reprezentacja18.02.2019 
Znamy już pełną kadrę kobiecej reprezentacji Polski na turniej towarzyski Algarve Cup, który odbędzie się w dniach 27 lutego – 6 marca w Portugalii. Do powołanych wcześniej ośmiu zawodniczek z lig zagranicznych dołączyło piętnaście z polskich klubów.

Aż dziewięć piłkarek zostało powołanych z drużyny mistrza Polski, Górnika Łęczna. Wśród nich znalazła się Jolanta Siwińska, która wraca do kadry po wyleczeniu uciążliwego urazu ścięgna Achillesa. Po raz ostatni w meczu reprezentacji Polski wystąpiła w czerwcu zeszłego roku w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata ze Szkocją w Kielcach. – Wyleczyła się, wróciła do podstawowego składu Górnika. Jak nigdy mamy dużą rywalizację na środku obrony, a musiałem wybrać tylko cztery osoby na tę pozycję – mówi selekcjoner Miłosz Stępiński. W związku z tym zabrakło Dagmary Grad, która ostatnio regularnie jeździła na zgrupowania.

Po kontuzjach do reprezentacji wracają także inne „Górniczki” – Agata Guściora oraz Weronika Zawistowska. – Mamy problemy z obsadzeniem skrzydeł. Cieszę się, że Weronika jest już zdrowa i gra – kontynuuje trener biało-czerwonych. – Zależy nam na budowaniu synergii. W powołaniach widać powtarzalność i o to nam chodzi. Pozytywem jest fakt, że kilka zawodniczek wyleczyło urazy i zachowany został szkielet kadry.

Zgrupowanie rozpocznie się w niedzielę, 24 lutego w Warszawie. Dwa dni później Polki wylecą do Portugalii, gdzie 1 marca zagrają z Hiszpanią w Lagos, a 4 marca z Holandią w Parchal. Z kolei 6 marca czeka je spotkanie o miejsce w turnieju.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności