Aktualności

[KADRA KOBIET] Mecze w Ostródzie bez Sikory i Tarczyńskiej

Reprezentacja16.10.2017 
Aleksandra Sikora oraz Agata Tarczyńska nie zagrają w meczach towarzyskich reprezentacji Polski kobiet z Estonią (19.10) oraz Grecją (23.10) w Ostródzie. Obie zawodniczki przyjechały na zgrupowanie do Pruszkowa z urazami i po badaniach wróciły do swoich klubów.

Sikora zmaga się z kontuzją mięśnia łydki, natomiast Tarczyńska ma naderwane ścięgno Achillesa. – Niestety, nie dostaliśmy odpowiednich informacji z klubów. Skarżyły się na ból i po dokładnych badaniach okazało się, że nie są zdolne do treningu ani gry. To dość poważne urazy – powiedział selekcjoner Miłosz Stępiński.

W ich miejsce trener Polek dowołał Klaudię Lefeld z AZS PSW Biała Podlaska i Dominikę Grabowską z Górnika Łęczna. Lefeld stanie przed szansą debiutu w seniorskiej reprezentacji Polski. Z kolei Grabowska – do niedawna kapitan kadry do lat 19 – wraca do pierwszej reprezentacji po prawie półtorarocznej przewie. Ostatni raz zagrała w niej za kadencji trenera Wojciecha Basiuka w czerwcu 2016 roku. Jest najmłodszą strzelczynią gola w historii kobiecej reprezentacji Polski. Zdobywając bramkę w towarzyskim meczu z Węgrami w lutym 2015 roku miała 16 lat i 47 dni.

Biało-czerwone od poniedziałku przebywają w Pruszkowie, gdzie odbędą jeden trening na stadionie pierwszoligowego Znicza. We wtorek wyjadą do Ostródy. W czwartek zagrają towarzysko z Estonią o godzinie 11:00, a w poniedziałek, 23 października o 18:00 podejmą Grecję. Wstęp na oba spotkania jest bezpłatny. Transmisję z obu meczów przeprowadzi kanał Łączy Nas Piłka.

Kadra na mecze z Estonią i Grecją:

Patrycja Balcerzak (KKPK Medyk Konin)

Natalia Chudzik (KKPK Medyk Konin)

Katarzyna Daleszczyk (Brescia Calcio Femminile)

Paulina Dudek (KKPK Medyk Konin)

Dominika Grabowska (GKS Górnik Łęczna)

Dagmara Grad (KKS Czarni Sosnowiec)

Agata Guściora (GKS Górnik Łęczna)

Nikol Kaletka (KKPK Medyk Konin)

Ewelina Kamczyk (GKS Górnik Łęczna)

Katarzyna Kiedrzynek (Paris Saint-Germain)

Klaudia Lefeld (AZS PSW Biała Podlaska)

Julia Matuschewski (1. FFC Frankfurt)

Joanna Operskalska (KKS Czarni Sosnowiec)

Ewa Pajor (VfL Wolfsburg)

Roksana Ratajczyk (Olimpia Szczecin)

Sandra Sałata (KKPK Medyk Konin)

Jolanta Siwińska (AZS PWSZ Wałbrzych)

Anna Szymańska (KKS Czarni Sosnowiec)

Martyna Wiankowska (UKS SMS Łódź)

Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg)

Oliwia Woś (Arminia Bielefeld)

Emilia Zdunek (GKS Górnik Łęczna)

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności