Aktualności

[EURO KOBIET] Z Czechami w Bielsku-Białej

Reprezentacja31.07.2020 

Stadion Miejski w Bielsku-Białej będzie we wrześniu gościł kobiecą reprezentację Polski. Biało-czerwone we wtorek, 22 września o godzinie 18:00 podejmą Czeszki w meczu eliminacji mistrzostw Europy. Spotkanie pokaże TVP Sport.

Cztery dni wcześniej - 18 września - Polki zagrają z Czeszkami na wyjeździe. Nie jest jeszcze znana lokalizacja tego starcia.

Kobieca reprezentacja Polski wraca tym samym do Bielska-Białej po 33 latach. W czerwcu 1987 roku Polki zremisowały w tym mieście 1:1 z… Czechami po golu Luizy Pendyk.

Mecze z naszymi południowymi sąsiadkami będą pierwszymi dla drużyny prowadzonej przez selekcjonera Miłosza Stępińskiego od marca. Z powodu pandemii koronawirusa przełożone zostały kwietniowe spotkania z Azerbejdżanem i Mołdawią oraz czerwcowe z Hiszpanią.

Po trzech meczach z dorobkiem siedmiu punktów Polska prowadzi w grupie D. Do finałów mistrzostw Europy bezpośrednio awansują zwycięzcy dziewięciu grup eliminacyjnych oraz trzy zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem. Pozostałych finalistów wyłonią baraże. Kobiece EURO zostało przełożone z 2021 na 2022 rok. Odbędzie się w dniach 6-31 lipca w Anglii.

Terminarz meczów reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw Europy:
18 września Czechy – Polska
22 września Polska – Czechy (Bielsko-Biała, godz. 18:00)
23 października Polska – Azerbejdżan
27 października Mołdawia – Polska
1 grudnia Hiszpania – Polska

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności