Aktualności

[EURO KOBIET] Nowe daty meczów eliminacyjnych

Reprezentacja29.05.2020 
UEFA podała nowe terminy meczów eliminacji mistrzostw Europy kobiet, które zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa. Reprezentacja Polski wznowi zmagania w kwalifikacjach we wrześniu dwumeczem z Czechami.

Biało-czerwone pierwotnie miały rozpocząć eliminacje od wyjazdowego spotkania z Czechami i zakończyć je domowym starciem z naszymi południowymi sąsiadkami. Wrześniowy mecz w Uherske Hradiste został jednak odwołany ze względu na zatrucie pokarmowe naszych rywalek i ostatecznie na inaugurację kwalifikacji zmierzyliśmy się w listopadzie z Hiszpanią (0:0 w Lublinie). Pandemia spowodowała, że także na koniec nie przyjdzie nam zagrać z Czeszkami, a z Hiszpankami na wyjeździe (1 grudnia).

Odwołane kwietniowe rewanże z Mołdawią na wyjeździe i z Azerbejdżanem u siebie odbędą się natomiast w październiku.

Polska po trzech meczach z dorobkiem siedmiu punktów prowadzi w grupie D. Do turnieju finałowego bezpośrednio awansują zwycięzcy dziewięciu grup eliminacyjnych oraz trzy zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem. Pozostałych finalistów wyłonią baraże.

Finały kobiecego EURO zostały przełożone z 2021 na 2022 rok. Odbędą się w dniach 6-31 lipca w Anglii.

Terminarz meczów reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw Europy:

18 września Czechy – Polska
22 września Polska – Czechy
23 października Polska – Azerbejdżan
27 października Mołdawia – Polska
1 grudnia Hiszpania – Polska

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności