Aktualności

Bramkarka reprezentacji Polski w FC Nantes!

Reprezentacja15.05.2020 
Kinga Szemik po czterech latach spędzonych w Stanach Zjednoczonych wraca do Europy. 22-letnia kilkukrotna reprezentantka Polski w przyszłym sezonie będzie występować we francuskim FC Nantes, jak informuje oficjalna klubowa strona internetowa.

Nantes to zespół grający w Division 2, czyli drugiej klasie rozgrywkowej we Francji, która jest podzielona na dwie grupy po dwanaście zespołów. Po 16 rozegranych w tym sezonie kolejkach „Kanarki” zajęły czwarte miejsce w ligowej tabeli. Przypomnijmy, że rozgrywki we Francji z powodu pandemii zostały zakończone.

– W następnym sezonie Nantes będzie walczyć o awans do Division 1 i chcę mu w tym pomóc. Na ten moment muszę myśleć przede wszystkim o regularnej grze oraz ciągłym rozwoju i zdobywaniu doświadczenia. Klub ma konkretne zaplecze, ośmioosobowy sztab szkoleniowy. Widać, że chcą osiągnąć sukces – mówi Łączy nas piłka Kinga Szemik.

Mistrzyni Europy do lat 17 z 2013 roku cztery lata temu wyjechała do USA, gdzie studiowała psychologię i grała z sukcesami w piłkę w The University of Texas Rio Grande Valley. W styczniowym drafcie nie znalazła jednak uznania w żadnym z klubów zawodowej ligi amerykańskiej NWSL. O to było jednak trudno bramkarce i dodatkowo zawodniczce spoza Ameryki.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności