Reprezentacja WU19 | kobiety

Reprezentacja kobieca U-17

Bośnia i Hercegowina, Turcja i Austria będą rywalami reprezentacji Polski kobiet do lat 17 w turnieju Elite Round eliminacji do mistrzostw Europy, który w poniedziałek rozpocznie się w Bijeljinie i Ugljeviku w Bośni i Hercegowinie. Biało-czerwone nie będą faworytkami, ale po cichu liczą na niespodziankę i awans - po 5 latach przerwy - do turnieju finałowego.

Reprezentacja kobieca U-19

Reprezentacja Polski kobiet do lat 19 pod wodzą trenera Marcina Kasprowicza pewnie pokonała Słowację 3:0 w meczu towarzyskim rozegranym podczas zgrupowania w Turcji. Bramki dla biało-czerwonych zdobyły Nikola Karczewska, Roksana Ratajczyk oraz Kasandra Parczewska. Reprezentantki Polski 2 marca zmierzą się jeszcze z Turczynkami.

Akademia Młodych Orłów

Podczas drugiego turnusu Zimowej Akademii Młodych Orłów z uczestniczkami pracowało szerokie grono trenerów, ze szkoleniowcami kobiecych reprezentacji narodowych na czele. Wśród nich znalazł się też Marcin Kasprowicz, sternik kadry do lat 19 i koordynator LAMO i ZAMO dla dziewcząt. – Wierzę, że futbol w wykonaniu kobiet będzie ewoluował bardzo dynamicznie. Wszystkim nam zależy na jak najwyższym poziomie szkolenia – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności