Reprezentacja WU19 | kobiety

Reprezentacja kobieca U-19

Osiem wspaniałych. Oto największe talenty w polskiej piłce kobiecej

17.01.2020

Futbol kobiecy rozwija się na świecie w zawrotnym tempie. W Polsce też z roku na rok dzieje się coraz więcej. Kilkadziesiąt tysięcy dziewczynek bierze udział w największym w Europie turnieju dziecięcym „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, od tego sezonu wystartowały Centralne ligi Juniorek U-17 i U-15 oraz program Talent Pro. To wszystko sprzyja rozwojowi młodych talentów. Przyjrzeliśmy się najbardziej wyróżniającym się piłkarkom do 19 roku życia, które już za kilka lat mogą stanowić o sile dorosłej kadry.

Reprezentacja kobieca U-19

W trzecim meczu turnieju kwalifikacyjnego UEFA European Women’s U-19 Championship reprezentacja Polski kobiet do lat 19 przegrała ze Szkocją 0:1. Jedyną bramkę spotkania zdobyła Jennifer Smith. Polki z dorobkiem sześciu punktów zajęły drugie miejsce w grupie 4, za plecami Szkocji, a przed Chorwacją i Bułgarią. To oznacza, że drużyna Niny Patalon zagra w fazie Elite Round kwalifikacji mistrzostw Europy.

Reprezentacja kobieca U-19

Szkocja, Bułgaria i Chorwacja będą rywalami reprezentacji Polski do lat 19 kobiet w rozpoczynającym się w przyszłym tygodniu w Łodzi, Sieradzu i Bełchatowie turnieju I rundy eliminacji do mistrzostw Europy. - To dla nas turniej dojrzałości, bo dla większości piłkarek będzie to debiut w tej kategorii wiekowej. Mamy dużo jakości, ale na tym poziomie rywale już nie wybaczają błędów - mówi selekcjoner Nina Patalon, która po raz pierwszy poprowadzi reprezentację w el. ME U-19.

Reprezentacja kobieca U-19

Trener reprezentacji Polski kobiet do lat 19 Nina Patalon ogłosiła listę zawodniczek powołanych na zgrupowanie oraz turniej kwalifikacyjny UEFA European Women’s U-19 Championship. Polki zmierzą się z Chorwacją (2 października, 17:00, Sieradz), Bułgarią (5 października, 16:00, Bełchatów) oraz Szkocją (8 października, 15:00, Łódź).

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności