Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

Zawieszenie rozgrywek to trudny czas dla wszystkich sportowców, bo dla większości oznacza on całkowity przestój nie tylko w rywalizacji, ale także w treningach. Jedynymi zadowolonymi z takiego obrotu spraw mogą być ci, którzy ten okres wykorzystują na wyleczenie urazów. Ale czy faktycznie tak jest? Sprawdziliśmy, jak w czasie pandemii radzą sobie powracające do zdrowia po kontuzjach piłkarki.

Wywiady

Zaczynała, gdy kobieca piłka nożna była, jak sama mówi, unikatem. Grała z chłopakami, pomimo że ci chcieli wyrzucać ją z boiska za każdym razem, gdy strzelała gola. A tych w swojej karierze zdobywała niezwykle dużo, przyczyniając się m.in. do wygrania przez jej drużynę, FCR Duisburg, Pucharu Niemiec w 1998 roku. Za naszą zachodnią granicą była prawdziwą gwiazdą, w Polsce mało kto o niej słyszał. Pora więc, by wszyscy poznali historię „hrabiny” kobiecego futbolu, Jolanty Nieczypor-Wambeck.

Reprezentacja kobieca A

Dlaczego koledzy Aleksandry Sikory z podwórka bali się po nią przychodzić? W czym lepsza od chłopaków była Małgorzata Mesjasz? Jak Katarzynę Kiedrzynek wspomina Olha Zubchyk z turnieju międzyszkolnego? Zapraszamy na drugi odcinek z cyklu „Jak one zaczynały”! Tym razem w rolach głównych nasze reprezentacyjne obrończynie.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności