Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

Latem 2015 roku osiemnastoletnia, cicha, szczuplutka Polka wyjechała do jednego z najlepszych klubów piłkarskich na świecie, a on zdawał sobie sprawę z tego, z jakim diamencikiem ma do czynienia. W kraju dziwili się, że nie gra, a Niemcy dobrze wiedzieli, jak nią pokierować. Dziś jest nie tylko gwiazdą VfL Wolfsburg, ale też jedną z najlepszych piłkarek globu. Od łez i wyczerpania na pierwszych treningach poprzez operacje oczu i niedobory żelaza aż po królową strzelczyń Bundesligi – o swojej drodze na szczyt w rozmowie z Łączy nas piłka opowiada Ewa Pajor.

Reprezentacja kobieca A

Dyplom z mechatroniki i gra w piłkę jednocześnie? Czemu nie! Większość polskich piłkarek decyduje się nie tylko na karierę sportową, ale też studia. Dominuje oczywiście wychowanie fizyczne, ale niektóre zawodniczki stawiają na dziedziny nauki zupełnie niezwiązane ze sportem. Sprawdziliśmy, jakie „ekstremalne” kierunki studiów wybierają reprezentantki Polski i piłkarki Ekstraligi.

Reprezentacja kobieca A

Ewa Pajor przedłużyła kontrakt z mistrzem Niemiec VfL Wolfsburg do 2023 roku. Z tej okazji przygotowaliśmy dziesięć pytań na temat jednej z najlepszych napastniczek na świecie. Co wiesz o napastniczce reprezentacji Polski? Sprawdź się!

Wywiady

Od 1989 do 2010 roku była jednym z najmocniejszych ogniw kobiecej reprezentacji Polski. Przez wiele lat zakładała także opaskę kapitańską. Jej droga do dużej kariery, zwieńczonej chociażby zdobyciem mistrzostwa Niemiec z Turbine Poczdam, nie była jednak wcale łatwa. Maria Makowska jeszcze za czasów gry w Pafawagu Wrocław treningi musiała łączyć z pracą w… fabryce lodówek. – Zakładałam tam agregatory, które znajdują się z tyłu lodówki – wspomina teraz była piłkarka, która jest jednocześnie rekordzistką pod względem liczby występów w zespole narodowym.

Reprezentacja kobieca A

Znamy nowy termin rozegrania finałów kobiecych mistrzostw Europy, które pierwotnie miały odbyć się w dniach 11 lipca – 1 sierpnia 2021 roku w Anglii. UEFA poinformowała, że ze względu na przełożenie męskiego EURO na 2021 rok kobiecy turniej zostanie rozegrany w roku 2022 (6 – 31 lipca). Prezydent Aleksander Ceferin zaznaczył, że Komitetowi Wykonawczemu zależało, aby mistrzostwa Europy kobiet były najważniejszym wydarzeniem piłkarskim danego lata.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności