Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

[KADRA KOBIET] Mecz z Hiszpanią przełożony na luty

30.11.2020

W związku z przedwczesnym zakończeniem zgrupowania kobiecej reprezentacji Polski z powodu zakażeń koronawirusem, Polski Związek Piłki Nożnej poprosił UEFA o przełożenie na inny termin meczu eliminacji mistrzostw Europy z Hiszpanią, który miał się odbyć 1 grudnia w Madrycie. Europejska federacja piłkarska przystała na prośbę PZPN i przeniosła spotkanie na luty.

Reprezentacja kobieca A

W środę wieczorem wszystkie zawodniczki oraz członkowie sztabu szkoleniowego kobiecej reprezentacji Polski, w związku z rozpoczęciem zgrupowania, przeszli badania na obecność koronawirusa. Niestety wynik okazał się pozytywny u sześciu zawodniczek i jednej osoby ze sztabu. Osoby te zostały objęte obowiązkową kwarantanną. Po konsultacji z Zespołem Medycznym PZPN, mając na uwadze zdrowie pozostałych, zgrupowanie zostało zakończone.

Reprezentacja kobieca A

Paulina Dudek jest kolejną zawodniczką, z której nie będzie mógł skorzystać selekcjoner reprezentacji Polski kobiet Miłosz Stępiński w meczu eliminacji mistrzostw Europy z Hiszpanią. Obrończyni Paris Saint-Germain nie przyjedzie na zgrupowanie z powodu urazu mięśnia dwugłowego uda.

Ekstraliga kobiet

Jesień toczyła się pod dyktando Czarnych, ale lokomotywę z Sosnowca wciąż goni młoda Łódź. - Nie wieszałabym jeszcze złotych medali na szyi sosnowiczanek - przestrzega była reprezentantka Polski i ekspertka TVP Sport, Joanna Tokarska. W tej rundzie nie brakowało niespodzianek i spektakularnych rozstrzygnięć. Trudne chwile przeżywali Górnik Łęczna i Medyk Konin, za to mnóstwo nieoczekiwanej radości dali kibicom Śląsk Wrocław i Sportis KKP Bydgoszcz. Oto blaski i cienie rundy jesiennej Ekstraligi kobiet sezonu 2020/2021.

Reprezentacja kobieca A

Z powodów osobistych na rozpoczynające się w środę w Uniejowie zgrupowanie kobiecej reprezentacji Polski nie dojedzie bramkarka FC Nantes, Kinga Szemik. W jej miejsce selekcjoner Miłosz Stępiński dowołał Annę Palińską z Górnika Łęczna. Polki 1 grudnia zagrają w Madrycie z Hiszpanią w ostatnim meczu w ramach kwalifikacji do mistrzostw Europy.

Reprezentacja kobieca A

W hicie ligi francuskiej Paris Saint-Germain pokonał 1:0 Olympique Lyon, a 69 minut w barwach paryżanek zagrała Paulina Dudek, która opuściła boisko wcześniej z powodu urazu. O tym, że wygrana PSG to wielkie wydarzenie, niech świadczy fakt, że była to pierwsza ligowa porażka Lyonu od grudnia 2016 roku! Zwycięstwo odniosło także Fleury 91, a przy pierwszej bramce asystowała Dominika Grabowska. W Niemczech do gry po kontuzji wróciła Patrycja Balcerzak. Sprawdzamy, jak w ostatni weekend przed zgrupowaniem reprezentacji Polski na ligowych boiskach radziły sobie nasze kadrowiczki.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności