Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

Miłosz Stępiński przestał być selekcjonerem reprezentacji Polski kobiet

15.03.2021

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że Miłosz Stępiński nie będzie już selekcjonerem reprezentacji Polski kobiet. – Chciałbym podziękować trenerowi Stępińskiemu za jego zaangażowanie i dotychczasową pracę na rzecz rozwoju piłki nożnej kobiet. Prowadził drużynę przez ponad cztery lata, dostarczając wielu emocji zwłaszcza w ostatnich eliminacjach mistrzostw Europy. Trener Stępiński nadal będzie współpracownikiem PZPN i pozostanie w strukturach szkoleniowych federacji – powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Ekstraliga kobiet

Choć to dopiero początek wiosennych zmagań, to być może już w 13. kolejce dojdzie do decydujących starć o być albo nie być na podium Ekstraligi kobiet. Podrażniony ostatnią porażką TME UKS SMS Łódź podejmie rewelację tego sezonu - Śląsk Wrocław, a stawką tego meczu będzie pozycja medalowa. Górnik Łęczna, by wciąż liczyć się w grze musi wygrać na wyjeździe z nieobliczalnym AZS UJ Kraków. W Gdańsku niezwykle ważne starcie AP LOTOS z Olimpią Szczecin w walce o utrzymanie w elicie. 

Ekstraliga kobiet

W pierwszej wiosennej kolejce najwyżej wygrał Górnik Łęczna, a skromne, jednobramkowe zwycięstwa zaliczyli Medyk Konin i UJ Kraków. Bohaterką kolejki była Priscilla Hagan, która zapewniła zwycięstwo drużynie LOTOSU Gdańsk. Czarne Sosnowiec powiększyły przewagę nad goniącym ich w walce o mistrzowski tytuł TME UKS SMS Łódź do sześciu punktów. Powiększyła się też grupa pościgowa, bo pomiędzy drugim, a piątym miejscem w tabeli są tylko cztery „oczka” różnicy. Zapraszamy do obejrzenia bramek z 12. kolejki Ekstraligi kobiet.

Ekstraliga kobiet

Już w pierwszej wiosennej kolejce Czarne Sosnowiec powiększyły przewagę nad goniącym ich w walce o mistrzowski tytuł TME UKS SMS Łódź do sześciu punktów. Powiększyła się też grupa pościgowa, bo pomiędzy drugim a piątym miejscem w tabeli są tylko cztery „oczka” różnicy. To zwiastuje wiosną wielkie emocje w walce o medale mistrzostw Polski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności