Reprezentacja WA | kobiety

Ekstraliga kobiet

[EKSTRALIGA KOBIET] Pięć pytań przed 13. kolejką. Mecz o podium w TVP Sport

12.03.2021

Choć to dopiero początek wiosennych zmagań, to być może już w 13. kolejce dojdzie do decydujących starć o być albo nie być na podium Ekstraligi kobiet. Podrażniony ostatnią porażką TME UKS SMS Łódź podejmie rewelację tego sezonu - Śląsk Wrocław, a stawką tego meczu będzie pozycja medalowa. Górnik Łęczna, by wciąż liczyć się w grze musi wygrać na wyjeździe z nieobliczalnym AZS UJ Kraków. W Gdańsku niezwykle ważne starcie AP LOTOS z Olimpią Szczecin w walce o utrzymanie w elicie. 

Ekstraliga kobiet

W pierwszej wiosennej kolejce najwyżej wygrał Górnik Łęczna, a skromne, jednobramkowe zwycięstwa zaliczyli Medyk Konin i UJ Kraków. Bohaterką kolejki była Priscilla Hagan, która zapewniła zwycięstwo drużynie LOTOSU Gdańsk. Czarne Sosnowiec powiększyły przewagę nad goniącym ich w walce o mistrzowski tytuł TME UKS SMS Łódź do sześciu punktów. Powiększyła się też grupa pościgowa, bo pomiędzy drugim, a piątym miejscem w tabeli są tylko cztery „oczka” różnicy. Zapraszamy do obejrzenia bramek z 12. kolejki Ekstraligi kobiet.

Ekstraliga kobiet

Już w pierwszej wiosennej kolejce Czarne Sosnowiec powiększyły przewagę nad goniącym ich w walce o mistrzowski tytuł TME UKS SMS Łódź do sześciu punktów. Powiększyła się też grupa pościgowa, bo pomiędzy drugim a piątym miejscem w tabeli są tylko cztery „oczka” różnicy. To zwiastuje wiosną wielkie emocje w walce o medale mistrzostw Polski.

Ekstraliga kobiet

Po 118 dniach przerwy do gry wreszcie wraca kobieca Ekstraliga. Choć za oknami aura jeszcze zimowa, to wiosenne rozgrywki zapowiadają się niezwykle ciekawie. Czy ktokolwiek zdoła dogonić i wyprzedzić Czarnych Sosnowiec w walce o złoty medal? Czy Górnik Łęczna wciąż ma mistrzowskie aspiracje? Na te i wiele innych pytań poznamy odpowiedź w najbliższych miesiącach.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności