Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

- Każdy trener ma swoje założenia, a my będziemy starali się jak najlepiej je realizować. Ale potrzebujemy też czasu, żeby wszystkie nowości wdrożyć w naszą grę. Pod względem treningów dobrze to wygląda, mam nadzieje, że będzie też tak w meczu. Musimy pamiętać, że dopiero się poznajemy - mówiła Małgorzata Mesjasz na konferencji prasowej przed towarzyskim meczem ze Szwecją we wtorek w Łodzi. Obrończyni reprezentacji Polski odpowiedziała na pytania m.in. o siłę przeciwnika, wyjazd do ligi zagranicznej i ulubionej pozycji na boisku.

Reprezentacja kobieca A

- Wiemy, jak chcemy grać. Chcemy grać odważnie do przodu i stwarzać sobie sytuacje bramkowe. Także jest nowy pomysł na tę reprezentację i chcemy to pokazać w najbliższym meczu ze Szwecją - mówiła na konferencji prasowej napastniczka reprezentacji Polski, Ewa Pajor, która wraca do kadry narodowej po ponad rocznej przerwie. Snajperka VfL Wolsfburg opowiedziała o zmianach w kadrze, nowej selekcjoner, a także zdradziła, na które piłkarki ze Szwecji będzie trzeba szczególnie uważać.

Reprezentacja kobieca A

- Chcemy grać odważnie w piłkę i tworzyć jak najwięcej sytuacji oraz strzelać gole. Nasza filozofia się nie zmienia. Najbliższy mecz to będzie jednak okazja, żeby na tle mocnego przeciwnika ocenić naszą pozycję wyjściową - mówiła tymczasowa selekcjoner reprezentacji Polski Nina Patalon na konferencji prasowej przed towarzyskim meczem ze Szwecją, który odbędzie się we wtorek o godzinie 18:30 na stadionie Widzewa w Łodzi.

Reprezentacja kobieca A

W marcu Miłosz Stępiński rozstał się z reprezentacją Polski kobiet, którą prowadził pięć lat i wrócił do trenowania mężczyzn - objął kadrę młodzieżową U-20. – Praca z paniami była dla mnie nobilitacją. Trzeba podchodzić do nich ze zrozumieniem i umiejętnie zarządzać emocjami – podkreśla Miłosz Stępiński. – Teraz wracam do kadry U-20 i mamy być bezpośrednim zapleczem dla reprezentacji U-21, która będzie walczyła o start w mistrzostwach Europy i Igrzyskach Olimpijskich.

Reprezentacja kobieca A

Półtora roku minęło od jej ostatniego powołania do reprezentacji Polski. W tym czasie w życiu Nikol Kaletki działo się sporo. Zmiana klubu z Medyka Konin na Czarnych Sosnowiec spowodowała, że odżyła i ponownie bryluje na boiskach Ekstraligi. To z kolei zaowocowało powołaniem przez selekcjonerkę Ninę Patalon na towarzyski mecz ze Szwecją. - Znów odnalazłam siebie na boisku - mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka 26-letnia ofensywnie usposobiona pomocniczka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności