Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

[KADRA KOBIET] Katarzyna Daleszczyk zakażona koronawirusem

18.10.2020

Kobieca reprezentacja Polski w niedzielę rozpoczęła zgrupowanie przed meczami eliminacji mistrzostw Europy z Azerbejdżanem (23.10, g. 17:00, Warszawa) i Mołdawią (27.10, g. 14:00, Kiszyniów). Przed przyjazdem każda zawodniczka i członek sztabu szkoleniowego przeszli test na obecność koronawirusa. Niestety jeden okazał się pozytywny. Zakażona jest Katarzyna Daleszczyk, która nie weźmie udziału w zgrupowaniu.

Reprezentacja kobieca A

- To po tym poznaje się drużynę, gdy mimo bolesnej porażki potrafi na boisku udowodnić, że uczy się na błędach i więcej ich nie powtarza. W dwóch najbliższych meczach z Azerbejdżanem i Mołdawią będziemy miały okazję, żeby zrobić to, czego nie zrobiłyśmy z Czeszkami, czyli zagrać bardziej ofensywnie. Chcemy udowodnić, że te dwa mecze to były niewypały, że to nie była ta reprezentacja, którą wcześniej i my piłkarki i kibice widzieliśmy - mówi obrończyni reprezentacji Polski i Paris Saint-Germain, Paulina Dudek.

Ekstraliga kobiet

Czarne Sosnowiec wygrały dziewiąty mecz z rzędu i kontynuują marsz po mistrzostwo Polski. Tym razem liderki Ekstraligi pokonały rewelacyjny w tym sezonie Śląsk Wrocław 3:0. TME UKS SMS Łódź po raz pierwszy w historii wygrał z Medykiem Konin, który może nie zdobyć medalu po raz pierwszy od 18 lat! Na podium tabeli awansował Górnik Łęczna. Sportis KKP Bydgoszcz wciąż nie strzelił gola na swoim stadionie.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności