Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

Mecz eliminacji kobiecych mistrzostw Europy pomiędzy Polską a Hiszpanią odbędzie się we wtorek, 23 lutego 2021 roku. Polski Związek Piłki Nożnej poprosił UEFA o przełożenie spotkania, które pierwotnie miało zostać rozegrane 1 grudnia, ze względu na przedwczesne zakończenie zgrupowania Polek z powodu zakażeń koronawirusem wśród zawodniczek oraz członków sztabu szkoleniowego kadry.

Reprezentacja kobieca A

Aż trzynaście piłkarek wypadło z kadry kobiecej reprezentacji Polski przed ostatnim i zarazem kluczowym meczem eliminacji mistrzostw Europy z Hiszpanią. Jednym przeszkodziły kontuzje, kilka nie dostało zgody na wyjazd od swoich klubów, część otrzymała pozytywne wyniki testu na koronawirusa, a jedna trafiła na kwarantannę. Ostatecznie listopadowe zgrupowanie po jednym dniu zostało zakończone, a spotkanie w Madrycie przełożone na luty. Selekcjoner Miłosz Stępiński w rozmowie z Łączy Nas Piłka opowiada o tym, jak w takich okolicznościach odnajduje się trener, a także o dylematach, przed którymi reprezentacja stanie za dwa miesiące.

Reprezentacja kobieca A

W związku z przedwczesnym zakończeniem zgrupowania kobiecej reprezentacji Polski z powodu zakażeń koronawirusem, Polski Związek Piłki Nożnej poprosił UEFA o przełożenie na inny termin meczu eliminacji mistrzostw Europy z Hiszpanią, który miał się odbyć 1 grudnia w Madrycie. Europejska federacja piłkarska przystała na prośbę PZPN i przeniosła spotkanie na luty.

Reprezentacja kobieca A

W środę wieczorem wszystkie zawodniczki oraz członkowie sztabu szkoleniowego kobiecej reprezentacji Polski, w związku z rozpoczęciem zgrupowania, przeszli badania na obecność koronawirusa. Niestety wynik okazał się pozytywny u sześciu zawodniczek i jednej osoby ze sztabu. Osoby te zostały objęte obowiązkową kwarantanną. Po konsultacji z Zespołem Medycznym PZPN, mając na uwadze zdrowie pozostałych, zgrupowanie zostało zakończone.

Reprezentacja kobieca A

Paulina Dudek jest kolejną zawodniczką, z której nie będzie mógł skorzystać selekcjoner reprezentacji Polski kobiet Miłosz Stępiński w meczu eliminacji mistrzostw Europy z Hiszpanią. Obrończyni Paris Saint-Germain nie przyjedzie na zgrupowanie z powodu urazu mięśnia dwugłowego uda.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności