Reprezentacja WA | kobiety

Ekstraliga kobiet

[EKSTRALIGA KOBIET] Pięć pytań przed 7. kolejką. Transmisja meczu Medyk – SMS w sobotę o 12:00 na ŁNP

20.09.2019

Medyk Konin po miesiącu wojaży wraca na własny stadion, by zmierzyć się z rewelacyjnym w tym sezonie TME GROT SMS Łódź. Lidera tabeli Ekstraligi kobiet czeka pierwszy tak poważny sprawdzian w bieżącej kampanii. Transmisja hitowego meczu Medyk - SMS w sobotę od 11:50 na kanale Łączy nas piłka. W 7. kolejce dojdzie też do ciekawych starć sąsiadów z tabeli: AZS UJ Kraków z Czarnymi Sosnowiec i AZS Wrocław z Mitechem Żywiec.

Ekstraliga kobiet

– Piłka kobieca jest w Polsce coraz bardziej popularna. Chcemy więc, żeby była coraz lepsza – tak prezes PZPN Zbigniew Boniek tłumaczy powód wprowadzenia reformy futbolu kobiecego, wokół której narosło sporo mitów. Zmiany są spore, ale nie należy się ich bać. Oto, co jest, a co nie jest prawdą o reformie żeńskiej piłki w Polsce.

Reprezentacja kobieca A

To był ciekawy tydzień dla naszych dwóch reprezentantek. Patrycja Balcerzak zadomowiła się nie tylko w niemieckim Sand, ale i na nowej pozycji na boisku. Od tego sezonu gra bowiem na… prawej obronie i, jak mówią jej trenerzy i koleżanki, radzi sobie świetnie! Słodko-gorzki był natomiast pierwszy mecz Emilii Zdunek w barwach hiszpańskiej Sevilli. Dlaczego? Już tłumaczymy!

Ekstraliga kobiet

Powoli krystalizuje się układ sił w kobiecej Ekstralidze. W tabeli prowadzą niepokonane Medyk Konin przed Górnikiem Łęczna, a po piętach depczą im Czarne Sosnowiec i GKS Katowice. W miniony weekend dużym wyczynem popisała się Klaudia Miłek, która strzeliła pięć goli w jednym meczu. Premierowe trafienie po powrocie do elity zanotował beniaminek z Bydgoszczy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności