Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

Po dwóch latach spędzonych w Italii znów będziemy mogli oglądać ją na polskich boiskach. – We Włoszech coraz bardziej doskwierała mi samotność, brak bliskich. To wszystko nie dawało mi już radości – mówi o przyczynach swojego powrotu do kraju reprezentantka Polski, a od nowego sezonu także piłkarka Czarnych Sosnowiec, Katarzyna Daleszczyk. Opowiada również o tym, czego nauczyła się we Włoszech i jak nazywali ją tamtejsi kibice.

Ekstraliga kobiet

Poznaliśmy rozkład gier rundy jesiennej kobiecej Ekstraligi. Sezon rozpocznie się 3 sierpnia. Już w pierwszej kolejce czekają nas aż trzy ciekawe starcia: mistrza Polski Górnika Łęczna z SMS Łódź, AZS PWSZ Wałbrzych z Medykiem Konin oraz derby Górnego Śląska: GKS Katowice – Czarni Sosnowiec.

Puchar Polski kobiet

– Musimy przeanalizować naszą grę i powiedzieć sobie prosto z mostu, w cztery oczy, jakie błędy popełniłyśmy – stwierdziła po przegranej 3:4 w finale Pucharu Polski z Medykiem Konin bramkarka Czarnych Sosnowiec, Anna Szymańska. W rozmowie z Łączy nas piłka opowiedziała też, co było przyczyną porażki, a także czy w kolejnym sezonie nadal będziemy mogli oglądać ją w barwach ekipy z Sosnowca.

Puchar Polski kobiet

Nie zdobyły mistrzostwa Polski, ale mają szansę na podniesienie Pucharu Polski. Dziś w prestiżowym finale w Łodzi o trofeum powalczą się Czarne Sosnowiec z Medykiem Konin, najbardziej utytułowane kluby w 35-letniej historii kobiecego pucharu. Początek meczu o godz. 18:00, transmisja w Polsacie Sport.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności