Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

Trzydzieści cztery lata na karku. Od czternastu w reprezentacji Polski. I ani myśli kończyć! Nadal ma ambicje, żeby grać w Bundeslidze. Latem klub wybłagał ją, żeby została i wręczył jej opaskę kapitańską, której… nie chciała przyjąć! Jest jak win(cz)o - im starsza tym lepsza. O sparingach żużlowych, pracy przy próbkach mięsa, o tym, kiedy jej szef omija ją z daleka i kto rzucił na nią urok w rozmowie z Łączy nas piłka opowiada najbardziej doświadczona zawodniczka reprezentacji Polski i kapitan niemieckiego BV Cloppenburg, Agnieszka Winczo.

Reprezentacja kobieca A

W zimowy sen zapadła Ekstraliga, ale ciągle w grze są nasze reprezentantki w klubach zagranicznych. W miniony weekend doszło do „polskiego” starcia we włoskiej Serie A. Zwycięsko wyszła z niego Aleksandra Sikora, której Juventus pokonał 4:0 Sassuolo Katarzyny Daleszczyk. Czternastą bramkę w Bundeslidze zdobyła Ewa Pajor, a Wolfsburg odniósł dziesiąte z rzędu zwycięstwo w lidze. Do gry po urazie wróciła Paulina Dudek, która rozegrała 90 minut przeciwko Soyaux, a PSG wygrało 2:0. Świetny mecz na zapleczu Bundesligi rozegrała Julia Matuschewski, która strzeliła dwa gole i zaliczyła asystę, a jej Saarbrucken prowadzi w tabeli.

Ekstraliga kobiet

To bez dwóch zdań była jesień piłkarek Górnika Łęczna, które pewnie zmierzają po obronę tytułu mistrzyń Polski. Największą niespodziankę sprawiło odrodzenie Medyka Konin, a największym rozczarowaniem okazała się kiepska postawa Mitechu Żywiec. Oto naszym zdaniem pięć najważniejszych wydarzeń minionej jesieni w Ekstralidze kobiet.

Reprezentacja kobieca A

Bardzo dobry występ w meczu Serie A przeciwko Hellas Verona zanotowała Katarzyna Daleszczyk. Reprezentantka Polski strzeliła gola i zaliczyła asystę, a jej Sassuolo wygrało 4:1. Z takim samym dorobkiem - bramką i asystą - weekend zakończyła Ewa Pajor, a Wolfsburg rozniósł 9:0 SC Sand. Z powodu kontuzji w spotkaniu Rodez - PSG nie zagrała ani Paulina Dudek, ani Katarzyna Kiedrzynek. Dwa gole w 2. Bundeslidze strzeliła Julia Matuschewski, a hat-tricka w niemieckiej Regionallidze ustrzeliła Marta Stodulska.

Ekstraliga kobiet

Górnik Łęczna ma zapewniony tytuł mistrza jesieni, kolejność na podium Ekstraligi kobiet też raczej do zimy się już nie zmieni. Ostatni akt tegorocznych zmagań ligowych pań powinien jednak przynieść wiele emocji, choćby w meczach AZS PWSZ Wałbrzych z GKS Katowice i AZS UJ Kraków z AZS PSW Biała Podlaska.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności