Reprezentacja WA | kobiety

Reprezentacja kobieca A

Wyjaśniła się przyszłość Emilii Zdunek. Reprezentantka Polski przedłużyła umowę z hiszpańską Sevillą FC o kolejny rok. – Aklimatyzacja za mną, więc mój drugi sezon w Hiszpanii na pewno będzie lepszy – zapowiada 27-letnia pomocniczka.

Reprezentacja kobieca A

Twierdzi, że nigdy nie wyróżniał jej wielki talent do piłki. Nie przeszkodziło jej to jednak, aby trzy razy świętować mistrzostwo Polski, cztery razy krajowy puchar, grać w Niemczech i Lidze Mistrzyń, a także zaliczyć 27 występów w reprezentacji Polski. W wieku 30 lat i 26 dni Dagmara Grad rozegrała ostatni mecz w swojej piłkarskiej karierze – przegrany po raz trzeci z rzędu finał Pucharu Polski w barwach Czarnych Sosnowiec. – Wynik finału nie miał wpływu na decyzję o zakończeniu przygody z piłką – zapewnia w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Ekstraliga kobiet

Dwie drużyny, podobny cel: wzbudzać strach u rywali i walczyć o górną część tabeli. Tegoroczni beniaminkowie kobiecej Ekstraligi: Akademia Piłkarska LG Gdańsk i ROW Rybnik nie zamierzają być dostarczycielami punktów i chcą szturmem wedrzeć się do gry o najwyższą stawkę. - W ciągu pięciu lat chcemy włączyć się do walki o mistrzostwo Polski – nie kryje prezes APLG. - Awans do Ekstraligi to dla nas po prostu realizacja planu - wtóruje mu włodarz ekipy ze Śląska.

Tylko u nas

Strzelić najwięcej goli w lidze, zdobyć mistrzostwo i Puchar Polski? Dla Eweliny Kamczyk to nie problem! Złota medalistka mistrzostw Europy do lat 17 z 2013 roku i aktualna reprezentantka Polski cały czas jest głodna sukcesu. W barwach Górnika Łęczna w tym sezonie sięgnęła po podwójną koronę. Zespół z Łęcznej do tytułu mistrzyń kraju dorzucił Puchar Polski, pokonując w finale piłkarki Czarnych Sosnowiec 1:0. Kamery „Łączy nas piłka” towarzyszyły Ewelinie podczas tego meczu. Zobaczcie sami!

Puchar Polski kobiet

Górnik Łęczna pokonał w finale Pucharu Polski Czarne Sosnowiec 1:0 po golu Dominiki Grabowskiej. - Spodziewałyśmy się tego, że Sosnowiec na pewno się nie zamknie z tyłu i nie będzie się tylko cały mecz bronił. Wiedziałyśmy, że będą atakować i chciałyśmy je wyczekać. W końcówce rywalki opadły z sił - powiedziała po meczu obrończyni mistrza Polski Małgorzata Grec, która została wybrana najlepszą zawodniczką finału Pucharu Polski.

Puchar Polski kobiet

Sobotni finał Pucharu Polski był jej trzynastym w karierze. Mimo że kilka razy ratowała swoją drużynę przed stratą gola, raz skapitulowała, a to przełożyło się na jednobramkową wygraną Górnika Łęczna. - Przegrywa ten, kto popełnia więcej błędów. Tym razem wygrał Górnik i z całego serca mu tego gratuluję - mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka bramkarka Czarnych Sosnowiec i reprezentacji Polski, Anna Szymańska.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności