Reprezentacja U21 | mężczyźni

PKO Ekstraklasa

W Górniku Zabrze, w którym w ostatnim czasie zmienił się układ proporcji w składzie na niekorzyść Polaków, to właśnie polski zawodnik pełni bardzo ważną funkcję. Paweł Bochniewicz, bo o nim mowa, jest filarem defensywy drużyny Marcina Brosza. Jego stabilna i równa forma dobrze wpływa na Przemysława Wiśniewskiego, z którym tworzą bardzo młody duet stoperów (średnia wieku: 22,5 lat).

Europejskie puchary

Czterech Polaków jest w kadrach drużyn, które w czwartek rozpoczną rywalizację w 1/16 finału Ligi Europy. Z czwórki Jakub Świerczok (Łudogorec Razgrad), Grzegorz Sandomierski (CFR Cluj), Adrian Stanilewicz (Bayer Leverkusen) i Patryk Klimala (Celtic Glasgow) najwięcej doświadczenia w europejskich pucharach ma napastnik mistrza Bułgarii.

Reprezentacja A

Sebastian Szymański rozgrywa swój pierwszy sezon w Dynamie Moskwa. Jak na debiutanckie przetarcie jego grę należy ocenić pozytywnie. Wystąpił w większości meczów i ma pełne zaufanie kolejnych trenerów klubu ze stolicy Rosji. Nie wygląda na to, aby w rundzie wiosennej grał mniej, co powinno budować pomocnika, który walczy o wyjazd na EURO 2020.

PKO Ekstraklasa

– Marcin, bierz deskę i chodź z nami! – tego typu zawołania towarzyszyły mu przez pewien czas dzień w dzień. Chwytał więc deskorolkę i jeździł, ćwicząc koordynację, robiąc triki, ciesząc się swobodą, jaką dawało mu bycie skaterem. Ta forma zabawy stała się punktem wyjścia do jego późniejszej kariery piłkarza. Ale Marcin Listkowski, pomocnik Pogoni Szczecin, zapewne tego nie planował...

PKO Ekstraklasa

Jakub Moder marzył o grze w Lechu, a rodzice dowozili go na treningi do Poznania ponad 100 kilometrów. 21-letni pomocnik dopiął swego, gra w zespole z ulicy Bułgarskiej, a ostatnio strzelił pierwszego gola w ekstraklasie. – Od dziecka kibicowałem i jeździłem na mecze Lecha. Teraz mogę dla niego grać. Kilka marzeń udało mi się spełnić – przyznaje Jakub Moder.

PKO Ekstraklasa

W tej rodzinie piłkarskie tradycje zapoczątkował Andrzej Pyrdoł. W piłkę grał też Marcin, teraz swój czas ma Piotr. 20-letni pomocnik właśnie przeszedł z Łódzkiego Klubu Sportowego do Legii Warszawa i jest na najlepszej drodze, aby osiągnąć w piłce więcej niż dziadek i ojciec. – Gdy młody Piotrek wychodził na boisko, mogłem być pewny, że spełni swoje zadania. Po prostu: solidna firma – chwali zawodnika trener UKS SMS Łódź Józef Robakiewicz.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności