Reprezentacja U20 |

Aktualności

[WIDEO] Podcast: Jak trafić do reprezentacji Polski?

08.05.2020

Skauting zagraniczny funkcjonuje w Polskim Związku Piłki Nożnej od kilkunastu lat i tylko rośnie w siłę. W młodzieżowych reprezentacjach mężczyzn i kobiet możecie oglądać niemało Polaków, którzy wychowywali się zagranicą, ale to dla biało-czerwonych barw zrobią wszystko. W kolejnym podcaście rozmawiamy z Maciejem Chorążykiem i Tomaszem Rybickim, skautami zagranicznymi, o ich odkryciach, metodach wyszukiwania piłkarzy z polskimi korzeniami i dumie w chwilach, gdy widzą kolejne debiuty oraz występy w kadrach. Który z piłkarzy według nich ma największe szanse na przebicie się do pierwszej reprezentacji? Kto o programie „Gramy dla Polski” dowiedział się… w kościele? Dlaczego warto patrzeć, jak spisują się polskie drużyny młodzieżowe klubów ze Stanów Zjednoczonych? Ilu reprezentantów znaleziono w Internecie? Zapraszamy do oglądania i słuchania.

Tylko u nas

Zwycięstwa z europejskimi potęgami, takimi jak Niemcy, Portugalczycy czy Włosi? Wielkie mecze na turniejach, a może wygrane, po których młodzi Polacy podnosili puchary? W ostatniej dekadzie młodzieżowe reprezentacje Polski rozegrały wiele meczów, które mocno zapadły w pamięć kibiców. W 12. odcinku magazynu „Młoda Polska” prezentujemy nasz subiektywny wybór dziesięciu spotkań, które zapisały się w historii polskiej piłki młodzieżowej. A który z tych meczów wam utkwił w pamięci najmocniej? Piszcie w komentarzach!

Reprezentacja młodzieżowa U-20

– Świetnie pracowało mi się ze sztabem szkoleniowym reprezentacji Polski U-20. Rozwinąłem się przy nim najmocniej w trakcie mojej krótkiej kariery i wiem, jak profesjonalnie trenować. To kadra, w której wszyscy byli bardzo zdeterminowani, by nam pomóc w robieniu postępów – podkreśla Serafin Szota, obrońca reprezentacji Polski U-20 i Stomilu Olsztyn.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Seria „Niekochani” zaprezentowała kibicom od środka funkcjonowanie pierwszej reprezentacji Polski – zarówno w tych trudnych, jak i szczęśliwych okresach z ostatnich kilkunastu miesięcy. To dobry moment, by pokazać, jak w chwili wielkiego wyzwania radzili sobie ich młodsi koledzy – podopieczni Jacka Magiery z kadry do lat 20, która w ubiegłym roku wystąpiła w rozgrywanych w Polsce młodzieżowych mistrzostwach świata FIFA U-20. Zobaczcie, jak wyglądały poszczególne etapy przygotowań i samego turnieju w samym wnętrzu drużyny – w szatni, na odprawach taktycznych z selekcjonerem, w pokojach hotelowych.

Aktualności

Film dokumentalny „Gramy dalej” pokazuje od kulis drogę reprezentacji U-20 do występu w mistrzostwach świata, w których dotarli do 1/8 finału. – Kamera była z nami wszędzie: w podróżach, na odprawach, treningach, meczach, sesjach zdjęciowych, hotelach. To obraz kadry od środka, od zgrupowania we wrześniu 2018 roku po występ na mundialu w 2019 – mówi Jacek Magiera, selekcjoner reprezentacji U-20.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Seria „Niekochani” zaprezentowała wam od środka funkcjonowanie pierwszej reprezentacji Polski – zarówno w tych trudnych, jak i szczęśliwych okresach z ostatnich kilkunastu miesięcy. To dobry moment, by pokazać, jak w chwili wielkiego wyzwania radzili sobie ich młodsi koledzy – podopieczni Jacka Magiery z kadry do lat 20, która w ubiegłym roku wystąpiła w rozgrywanych w Polsce młodzieżowych mistrzostwach świata FIFA U-20. Zobaczycie, jak wyglądały poszczególne etapy przygotowań i samego turnieju w samym wnętrzu drużyny – w szatni, na odprawach taktycznych z selekcjonerem, w pokojach hotelowych. Premiera filmu dokumentalnego „Gramy dalej” – w najbliższą sobotę o 20:30.

II Liga

Głównym tematem dzisiejszego odcinka Magazynu 2. ligi jest zespół lidera, Widzewa Łódź. Naszym rozmówcą był szkoleniowiec tej drużyny, Marcin Kaczmarek, który stwierdził między innymi, że dzisiejszy Widzew jest lepszy nie tylko piłkarsko, ale i mentalnie od ekipy, która w poprzednim sezonie wypuściła z rąk awans. W cyklu Pod Lupą prezentujemy sylwetkę Karola Czubaka – napastnika, który jeszcze w ciągu kilku miesięcy z zawodnika czwartoligowego klubu stał się jedną z gwiazd drugiej ligi i reprezentantem Polski w kategorii U-20. W ostatniej części pokazujemy największe... pudła trwającego sezonu.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności