Reprezentacja Reprezentacja U-21 |

Reprezentacje młodzieżowe

[PODCAST] Młoda Polska #10: Co z meczami reprezentacji młodzieżowych?

19.03.2020

Epidemia koronawirusa wywróciła do góry nogami nie tylko kalendarz seniorskich rozgrywek piłkarskich. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku młodzieżowych reprezentacji Polski, rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów, czy inicjatyw PZPN skierowanych do młodych zawodników. Tematem „podcastowego” odcinka magazynu Młoda Polska będą właśnie te zmiany – zarówno na polu reprezentacyjnym, jak i klubowym.

Europejskie puchary

Czterech Polaków jest w kadrach drużyn, które w czwartek rozpoczną rywalizację w 1/16 finału Ligi Europy. Z czwórki Jakub Świerczok (Łudogorec Razgrad), Grzegorz Sandomierski (CFR Cluj), Adrian Stanilewicz (Bayer Leverkusen) i Patryk Klimala (Celtic Glasgow) najwięcej doświadczenia w europejskich pucharach ma napastnik mistrza Bułgarii.

Reprezentacja A

Sebastian Szymański rozgrywa swój pierwszy sezon w Dynamie Moskwa. Jak na debiutanckie przetarcie jego grę należy ocenić pozytywnie. Wystąpił w większości meczów i ma pełne zaufanie kolejnych trenerów klubu ze stolicy Rosji. Nie wygląda na to, aby w rundzie wiosennej grał mniej, co powinno budować pomocnika, który walczy o wyjazd na EURO 2020.

PKO Ekstraklasa

– Marcin, bierz deskę i chodź z nami! – tego typu zawołania towarzyszyły mu przez pewien czas dzień w dzień. Chwytał więc deskorolkę i jeździł, ćwicząc koordynację, robiąc triki, ciesząc się swobodą, jaką dawało mu bycie skaterem. Ta forma zabawy stała się punktem wyjścia do jego późniejszej kariery piłkarza. Ale Marcin Listkowski, pomocnik Pogoni Szczecin, zapewne tego nie planował...

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności