Reprezentacja Reprezentacja U-21 |

Ekstraklasa

[LOTTO EKSTRAKLASA] Młodzi myślą o podboju piłkarskiej elity

13.02.2018

W pierwszych ośmiu tegorocznych spotkaniach Lotto Ekstraklasy w wyjściowych zestawieniach pojawiło się łącznie 24 zawodników, którzy debiutowali w nowych barwach. Zdecydowana większość to obcokrajowcy. Trzymając się rocznika reprezentacji młodzieżowej U-21, czyli 1996 i młodszych, w pierwszej tegorocznej kolejce świeżo pozyskanej młodzieży zaufał jedynie opiekun Górnika Zabrze, Marcin Brosz.

Reprezentacja A

W pierwszej części reportażu o polskich zawodnikach z Sampdorii Genua można było nacieszyć oczy pięknymi obrazkami, w drugiej – czas na merytoryczną dyskusję. Trójka w składzie: Bartosz Bereszyński, Dawid Kownacki i Karol Linetty spotkała się z Kubą Polkowskim tuż po meczu z Fiorentiną. Co reprezentanci Polski zamierzają robić po zakończeniu kariery piłkarskiej? Jak odnajdują się w systemie taktycznym Marco Giampaolo i który z zawodników Sampdorii jest najlepszy w dobrze znany z FIFY, tryb FUT? Odpowiedzi między innymi na te pytania wysłuchacie w naszym materiale. Zapraszamy!

Reprezentacja młodzieżowa U-21

– Naszym celem jest awans na mistrzostwa. Zdążyliśmy zbudować fajną atmosferę w zespole i nikt z nas nie wyobraża sobie innego rozwiązania. Na pewno jednak zachowujemy chłodną głowę, nie lekceważymy rywali, bo różnie to się już kończyło w przeszłości – mówi napastnik Jagiellonii Białystok i młodzieżowej reprezentacji Polski U21, Karol Świderski, z którym porozmawialiśmy między innymi o jego pobycie w Jagiellonii, zmianie podejścia do swojej profesji oraz relacjach z selekcjonerem Czesławem Michniewiczem. Zapraszamy!

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Przełom stycznia i lutego to czas wytężonej pracy nie tylko dla polskich ligowców, którzy mocno trenują przed rundą wiosenną rozgrywek, ale także dla sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski U-21. Czesław Michniewicz i jego ludzie mają pełne ręce roboty. – Codziennie oglądamy po dwa, czasem trzy mecze. Czasami bywa tak, że na dane spotkanie jadę tylko na jedną połowę, żeby obejrzeć konkretnego zawodnika, a po chwili przemieszczam się na kolejne – opowiada selekcjoner reprezentacji Polski U-21.

Ekstraklasa

Na tydzień przed ligą już mogą przeciwko sobie zagrać: na głównej płycie zabrzańskiego stadionu, jeden w obronie, drugi w ataku. Paweł Bochniewicz (Udinese) i Dawid Kurminowski (Lech Poznań) – dwóch młodzieżowych reprezentantów Polski oraz bohaterów ciekawych wypożyczeni, które mają przyspieszyć ich wejście na poziom seniorskiej piłki.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży