Aktualności

Zapowiada się gorący sezon na plaży!

Reprezentacja16.04.2016 

Znany jest już kalendarz rozgrywek w piłce plażowej. Emocji nie zabraknie, zarówno w wydaniu klubowym, jak i reprezentacyjnym. Na pierwszy plan wybijają się zmagania naszych drużyn w Lidze Mistrzów.

Sezon w Europie rozpoczyna się niejako już tradycyjnie w maju od rywalizacji w plażowej Lidze Mistrzów. W dniach 21-29 we włoskiej Katanii odbędzie się turniej z cyklu Euro Winners Cup. Rok temu nasze drużyny godnie się zaprezentowały podczas tych najważniejszych klubowych zawodów – liczymy, że podobnie będzie i teraz.

Reprezentacja Polski natomiast zaprezentuje się podczas dwóch turniejów Euro Beach Soccer League 2016. W Moskwie w dniach 1-3 lipca grupowymi rywalami naszej reprezentacji będą: Rosja, Szwajcaria i Francja. Natomiast 12-14 sierpnia w Siofok (Węgry) Polacy w grupie będą rywalizować z Ukrainą, Włochami i Niemcami. Superfinał w dniach 25-28 sierpnia w Katanii.

Dodajmy jeszcze, że Mundialito 2016 odbędzie się w portugalskim Cascais w dniach 29-31 lipca, zaś eliminacje do MŚ 2017 – strefa europejska – będą mieć miejsce we włoskim Lido di Jesolo, 2-11 września.

Sezon w naszym kraju rozpoczyna się w ostatni weekend czerwca (24-26), zmaganiami w Pucharze Polski w Olsztynie. Pierwszy turniej ligowy w ramach ekstraklasy odbędzie się natomiast w dniach 9-10 lipca w Gdańsku, dwa tygodnie później najlepsze drużyny spotkają się w Sosnowcu.

Drużyny pierwszoligowe z grupy północnej będą rywalizować w dniach 2-3 lipca (Sztutowo) i 16-17 lipca (Szczecin lub Darłowo). Nieznane są jeszcze terminy i miejsce rozegrania dwóch turniejów w grupie południowej. Wszystko zależy od ilości zgłoszonych drużyn – w każdym razie pod uwagę brany jest Sosnowiec, Chodecz, Głowno lub Warszawa. 

Finał mistrzostw Polski seniorów, kobiet i juniorów odbędzie się natomiast w dniach 28-31 lipca w Gdyni.

 

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności