Aktualności

Młodzież powalczy w Berlinie

Reprezentacja23.11.2015 
Piętnastu zawodników powołał trener Gerard Juszczak na zgrupowanie futsalowych reprezentacji młodzieżowych, które rozpocznie się w najbliższą sobotę w Warszawie. W gronie powołanych znaleźli się zarówno zawodnicy przymierzani do reprezentacji U-19, jak i U-21.


Wśród powołanych nie brakuje graczy, którzy mają już za sobą debiut w pierwszej reprezentacji Polski (bramkarz Kamil Lasik, Mikołaj Zastawnik) czy też zawodników ogranych w kadrze młodzieżowej (Mateusz Krzymiński, Robert Ślęczka). W gronie wyróżnionych są też jednak futsalowcy mniej znani (chociażby bramkarz Michał Werner, Krystian Belzyt, Kacper Kromski czy Krzysztof Szurpit), przed którymi futsalowa kariera dopiero się otwiera.

– Konsultacja ta ma za zadanie przygotować część zawodników do grudniowego Turnieju Państw Wyszehradzkich w Ostrawie, w którym będą rywalizowały reprezentacje młodzieżowe U-19. Druga część zawodników będzie się przygotowywać pod kątem turnieju w Berlinie, który odbędzie się na przełomie roku. Wystąpią tam seniorzy, ale my zagramy w Niemczech młodzieżówką. Jesteśmy faworytami w każdej z tych kategorii – mówi trener Gerard Juszczak przypominając, że kadra U-19 wygrała Turniej Państw Wyszehradzkich rok temu, a ich starsi koledzy nawet w rywalizacji z seniorami nie stoją na straconej pozycji. W Turnieju Państw Wyszehradzkich w Tychach we wrześniu obronili tytuł wywalczony przed rokiem. – Liczymy więc na podtrzymanie dobrej passy – mówi.

Dla trenera Gerarda Juszczak wysyłanie nominacji na listopadowe konsultacje było zapewne szczególną czynnością. Juszczak złożył bowiem już oficjalnie rezygnację z funkcji trenera reprezentacji młodzieżowych. Wkrótce poznamy jego następcę. W grudniu naszą młodzież poprowadzi już nowy trener.

Tadeusz Danisz

TAGI: Reprezentacje młodzieżowe w futsalu,

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności