Aktualności

[FUTSAL] Reprezentacja Polski poznała rywali w kwalifikacjach ME

Reprezentacja07.11.2019 

Reprezentacja Polski w futsalu poznała rywali w I rundzie kwalifikacyjnej mistrzostw Europy. Biało-czerwoni w grupie C zmierzą się ze Szwecją, Grecją oraz Maltą. Cały turniej kwalifikacyjny rozegrany zostanie na Malcie, a mistrzostwa Europy w Holandii w dniach 19 stycznia-6 lutego 2022 roku.

Drużyny rywalizują w dziewięciu grupach, z których trzy są trzyzespołowe. Spotkania I rundy kwalifikacji, rozgrywane w formule turniejów, odbędą się w dniach 29 stycznia – 1 lutego 2020 roku. Do II rundy kwalifikacyjnej automatycznie awansują zwycięzcy grup, a drużyny z drugich miejsc oraz pięć najlepszych zespołów z trzecich miejsc powalczy o awans w barażach, rozgrywanych na zasadzie meczu i rewanżu w kwietniu 2020 roku.

32 reprezentacje, które znajdą się w II rundzie kwalifikacji, powalczą o awans na turniej finałowy w lutym, kwietniu i wrześniu 2021 roku. Zostaną one podzielone na osiem czterozespołowych grup, a w finałach zagrają zwycięzcy oraz sześć najlepszych zespołów z drugich miejsc. Pozostałe dwie drużyny, które zakończą rywalizację w grupie na drugiej lokacie, w październiku rozegrają dwumecz barażowy o ostatnie miejsce gwarantujące udział  w mistrzostwach. Stawkę uzupełnia oczywiście gospodarz mistrzostw.

Wyniki losowania I rundy kwalifikacyjnej mistrzostw Europy w futsalu:
Grupa A: Bośnia i Hercegowina, Szwajcaria, Cypr, Gibraltar
Grupa B: Belgia, Czarnogóra, Armenia, Szkocja
Grupa C: Polska, Szwecja, Grecja, Malta
Grupa D: Albania, Bułgaria, Andora, San Marino
Grupa E: Węgry, Turcja, Litwa, Irlandia Północna
Grupa F: Gruzja, Kosowo, Niemcy, Austria
Grupa G: Łotwa, Dania, Estonia
Grupa H: Mołdawia, Anglia, Izrael
Grupa I: Macedonia Północna, Norwegia, Walia

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności