Aktualności

[FUTSAL] Jedziemy na EURO! Wielki mecz Polaków w Koszalinie!

Reprezentacja26.09.2017 
Szaleńczą huśtawkę nastrojów zafundowali naszym kibicom futsaliści reprezentacji Polski. Od euforii i prowadzenia 2:0, po ogromne zwątpienie, gdy Węgrzy odrobili straty i mogli już czuć, że jadą na mistrzostwa Europy. Biało-czerwoni pokazali jednak w drugiej odsłonie ogromny charakter i po 17 latach przerwy w przyszłym roku zagrają na EURO! – Nie mogę w to uwierzyć, to ogromny sukces, praca tych zawodników – tonął w objęciach zawodników po końcowej syrenie trener Andrzej Bianga.

Niesieni głośnym dopingiem Polacy już w pierwszych sekundach wtorkowego meczu przeprowadzili prawdziwy szturm na węgierską bramkę. Najpierw próbował Mikołaj Zastawnik, w trzeciej minucie natomiast Dominik Solecki. Węgrzy jednak nie popełnili błędu Polaków z pierwszego meczu i starali się rewanżować tym samym, wysoko podchodząc pod bramkę Michała Kałuży.

Hala w Koszalinie odfrunęła w szóstej minucie. W ciągu kilkunastu sekund dwukrotnie na listę strzelców wpisał się „młody żonkoś” Rafał Franz, który w sobotę zmienił stan cywilny. Najpierw z bliska wpakował piłkę do siatki po dograniu z linii bocznej Roberta Gładczaka, a później po przejęciu piłki i podaniu od Soleckiego dopełnił formalności strzałem pod poprzeczkę.

Węgrzy takim obrotem sprawy się nie załamali. Horvath po indywidualnej akcji strzałem pod poprzeczkę zdobył w dziewiątej minucie gola kontaktowego, a już wcześniej było gorąco pod naszą bramką po uderzeniu Drotha. Problemów Kałuży przysporzył także Trencsenyi.Wtorkowy mecz zupełnie nie przypominał pierwszego barażu. Obie ekipy grały otwarty futsal – kolejnych bramek szukał Franz, groźnie uderzali także Michał Kubik i Zastawnik. Najlepszą okazję miał jednak Tomasz Lutecki. I gdy wydawało się, że kolejne trafienia dla naszej kadry są tylko kwestią czasu, błąd w rozegraniu popełnił Kałuża, co wykorzystał Droth, trafiając do pustej siatki. Na domiar złego w 17. minucie za faul drugą żółtą kartkę ujrzał Franz.

Mimo ogromnych tarapatów, w jakich w końcówce znaleźli się biało-czerwoni, najpierw Marcin Mikołajewicz, a następnie Zastawnik mogli wyprowadzić w ostatnich sekundach naszą kadrę na prowadzenie. Sytuacjami gospodarzy z pierwszej połowy można by obdzielić kilka spotkań, ale paradoksalnie po 20. minutach gry Polacy byli od ME dalej niż po pierwszym meczu.Drugą połowę lepiej rozpoczęli Węgrzy. Próbowali zaskoczyć Kałużę strzałami z dystansu, natomiast nasi zawodnicy przypominali jakby oszołomionych końcówką pierwszej połowy. Brakowało nam też szczęścia. Po rzucie wolnym Kriezela najpierw minimalnie niecelnie dobijał Mikołajewicz – piłka zatrzymała się na słupku – a następnie Solecki – trafił w poprzeczkę. Bliski powodzenia po drugiej stronie natomiast był Droth.

W 26. minucie próby biało-czerwonych przyniosły efekt. Po strzale Kubika z bliska piłkę wepchnął do siatki Sebastian Wojciechowski. W kolejnych minutach próbowali kolejni zawodnicy, którzy bądź to w pierwszej połowie nie grali (Przemysław Dewucki) lub też nie mieli swoich okazji (Tomasz Kriezel). Niebezpiecznie jednak było i pod naszą bramką, gdy David próbował zaskoczyć naszego bramkarza.

Hala wybuchnęła jednak prawdziwą eksplozją, gdy w 32. minucie Kubik ze stoickim spokojem podcinką „a la Tomasz Frankowski” dał nam ponownie dwubramkowe prowadzenie. Na dodatek chwilę później czerwoną kartkę ujrzał Komaromi. Grę z przewagą jednego zawodnika wykorzystał Kubik. Węgrzy w ostatnich minutach rzucili się do szaleńczych ataków – wycofali bramkarza – co wykorzystał jeszcze Solecki. Dwie bramki dla naszych rywali nie zmieniły końcowego wyniku – Polacy jadą na przyszłoroczne EURO do Słowenii!
Polska – Węgry 6:4 (2:2)
Bramki:
Franz 6, Franz 6, Wojciechowski 27, Kubik 32, Kubik 34, Solecki 36 – Horvath 9, Droth 14, 40, Hosszu 36
Polska: Kałuża – Zastawnik, Lutecki, Mikołajewicz, Kriezel – Widuch, Kubik, Dewucki, Gładczak, Mizgajski, Solecki, Franz, Elsner, Wojciechowski.
Węgry: Toth – Droth, Harnisch, Nemeth, Klacsak – Alasztics, David, Komaromi, Trencsenyi, Horvath, Rabl, Hosszu, Gal, Nagy.

Tadeusz Danisz, Koszalin

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży