Reprezentacja FA | mężczyźni

Ekstraliga kobiet

35 lat Medyka Konin, czyli historia jak z bajki o Kopciuszku

07.04.2020

Jak szkolna drużyna przyszłych pielęgniarek stała się hegemonem na polskich boiskach? Droga Medyka Konin do chwały nie była usłana różami, ale dzięki determinacji i ciężkiej pracy doprowadziła go na szczyt. Świętujący 35-lecie istnienia klub z Konina od 27 sezonów nieprzerwanie gra w najlepszej polskiej lidze, a karierę zawdzięczają mu dziesiątki reprezentantek Polski z Ewą Pajor na czele.

Tylko u nas

Korzystając z przerwy w rozgrywkach, magazyn Łączy Nas Futsal postara się – podobnie jak inne media – tylko trochę lepiej wypełnić rolę edukacyjną. Dziś w oparciu m.in. o prezentację selekcjonera Błażeja Korczyńskiego i rozmowy z zawodnikami opowiemy o różnicach i podobieństwach między futsalem i piłką nożną. Zajrzymy także do futsalowego archiwum, by przypomnieć o nieistniejących już klubach i pokazać, jak na przestrzeni lat zmienili się zawodnicy i trenerzy.

Ekstraklasa futsal

Jest jednym z wielu młodych graczy, którzy coraz śmielej poczynają sobie na futsalowych parkietach. Gdy jednak bliżej pozna się Jana Dudka, bo to o nim mowa, zyskamy przekonanie, że określenie „jeden z wielu” do niego na pewno nie pasuje. Pisze wiersze, udziela się społecznie. – Ale też zachowuję się jak każdy młodzieniec – uśmiecha się 21-latek.

Reprezentacja futsalu A

Cały świat zatrzymał się w związku z pandemią koronawirusa. Sportowcy nie są wyjątkiem. Jednym z krajów europejskich, w którym wirus powoduje największe spustoszenie, jest Hiszpania. Na Półwyspie Iberyjskim przebywa na co dzień bramkarz naszej reprezentacji w futsalu, Michał Kałuża. – Wiem, że sytuacja jest poważna, ale tak mocno tego się tutaj nie odczuwa – mówi 21-letni golkiper Burela FS.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności