Aktualności

Zwycięska passa WBA trwa. Kamil Grosicki z asystą!

Reprezentacja08.07.2020 
West Bromwich Albion notuje bardzo dobrą passę na zapleczu Premier League. Lider Championship po wcześniejszych niepowodzeniach złapał w końcu wiatr w żagle i ponownie sięgnął po komplet punktów. W 42. kolejce WBA pokonało na własnym stadionie Derby County 2:0. W barwach gospodarzy w podstawowym składzie wyszedł Kamil Grosicki, który zaliczył asystę przy trafieniu Grady’ego Diangany.

Gospodarze w spotkaniu rozgrywanym na stadionie The Hawthorns szybko zdołali objąć prowadzenie. Ponownie błysnął Kamil Grosicki, który zagrał od pierwszego gwizdka sędziego. „Grosik” w 11. minucie dogrywał piłkę do Grady’ego Diangany, który zdobył bramkę, a polski zawodnik zanotował trzecią asystę w barwach WBA. Po zmianie stron West Bromwich Albion nie zwalniało tempa i nadal atakowało bramkę Derby, a w akcje ofensywne często angażował się Grosicki. Drużynie Polaka udało się wyprowadzić decydujący cios w 77. minucie. Po rozegraniu rzutu rożnego gola strzelił Dara O'Shea.

West Bromwich Albion wykonało kolejny krok w kierunku awansu na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Anglii. Dzięki zwycięstwu z Derby County drużynie Kamila Grosickiego udało się tymczasowo przeskoczyć w tabeli Leeds United, które w czwartek zmierzy się z broniącym przed spadkiem Stoke City. W przyszłej serii gier WBA zagra na wyjeździe z Blackburn Rovers.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności