Aktualności

Zbigniew Boniek: Serce zabiło mocniej. Włosi będą chcieli wrócić do wielkiej piłki

Reprezentacja24.01.2018 
Włochy i Portugalia będą rywalami reprezentacji Polski w grupie trzeciej w Dywizji A Ligi Narodów UEFA. – Czekają nas naprawdę atrakcyjne pojedynki, które dostarczą wielu emocji. Teraz najważniejsze są jednak mistrzostwa świata 2018 i wracamy do przygotowań do rosyjskiego mundialu – skomentował losowanie w Lozannie Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Już sama ceremonia losowania, podział na dywizje i koszyki pokazały, że przed nami bardzo ciekawa forma rozgrywek, która dostarczy wielu emocji. Nie będzie już meczów towarzyskich, a same starcia o stawkę, w których będzie można wywalczyć nawet awans na mistrzostwa Europy. Rywalizacja będzie także skutkowała awansem do wyższej grupy w Lidze Narodów lub spadkiem do niższej. Myślę, że kibice będą zadowoleni – ocenia ideę Ligi Narodów UEFA Zbigniew Boniek.

– Wylosowane grupy są bardzo atrakcyjne i czeka nas wiele fantastycznych meczów. My trafiliśmy na Włochów i Portugalczyków. Serce zabiło mocniej. Italia to mocna futbolowa nacja, która jest mi bliska, fajnie będzie ich gościć w Polsce. Włosi nie awansowali na mistrzostwa świata w Rosji i za wszelką będą chcieli się teraz odbudować i wrócić do wielkiej piłki. Wolę rywalizować z nimi, niż na przykład ze Szwajcarią – przyznaje prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Z Portugalią mierzyliśmy się w 1/4 finału EURO 2016 we Francji. Przypomnę, że walczyliśmy jak równy z równym i w regulaminowym czasie gry padł remis. Przegraliśmy dopiero po serii rzutów karnych, a później Portugalczycy zostali mistrzami Europy. Jesienią będziemy mieli okazję zagrać po raz kolejny i na pewno znowu damy z siebie wszystko. Teraz najważniejsze są jednak mistrzostwa świata 2018 i wracamy do przygotowań do rosyjskiego mundialu – zakończył Zbigniew Boniek.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności