Aktualności

Zbigniew Boniek: Nie zamierzamy pompować balonika

Reprezentacja19.06.2018 
W końcu! Czas na największą i najważniejszą piłkarską imprezę na świecie – Mundial. Przyznam szczerze, że nie mogłem się już doczekać tych mistrzostw. Jestem przekonany, że przed nami wielkie i niepowtarzalne emocje, wiele bardzo dobrych meczów, mnóstwo pięknych goli, efektownych dryblingów i niesamowitych interwencji bramkarzy. Mam również nadzieję, że będziemy świadkami narodzin nowych gwiazd, kto wie, może nawet w reprezentacji Polski. Głęboko w to wierzę – zapewnia Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zagramy na Mundialu po raz ósmy w historii, w dodatku po dwunastu latach przerwy. Najwyższy czas. Nie zamierzamy pompować żadnego balonika. Wielkie deklaracje nie są nikomu potrzebne. Zrobiliśmy wszystko, aby jak najlepiej przygotować się do turnieju. Selekcjoner Adam Nawałka wraz ze sztabem jak zwykle zadbali o najdrobniejsze szczegóły. Jestem dobrej myśli i z całego serca będę kibicował naszej drużynie, drużynie wszystkich Polaków.

Pamiętajmy, że to są mistrzostwa świata. Tu nie ma słabych drużyn, a wszystkie grupy są mocne. Nasza również. Znamy siłę Kolumbii czy Senegalu. Japonia jest nieobliczalna, każdego może zaskoczyć. Wszystkie te reprezentacje mają w swoich składach piłkarzy o wielkich umiejętnościach. My jednak również nie mamy się czego wstydzić. Nie jest drogą do sukcesu w sporcie granie tylko z drużynami słabszymi od siebie. Uważam, że wszystkie trzy mecze będą wyrównane. Będziemy walczyli na całego, bo wszystko może się zdarzyć. Pamiętajmy, że wielkie sukcesy polskiej piłki nie rodziły się wtedy, kiedy byliśmy faworytem, a wtedy, gdy sprawialiśmy niespodzianki. Dlatego trzymajmy wszyscy kciuki za naszych! Łączy Nas Piłka!

Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności