Aktualności

Zbigniew Boniek: Dziś byliśmy prawdziwym zespołem

Reprezentacja13.10.2019 
– Cieszymy się dziś z awansu, ale w umiarkowany sposób. Drużyna cały czas się buduje po nieudanych mistrzostwach świata. Trzeba było dokonać wielu zmian, odbudować mentalność. Na razie efektem jest trzeci z rzędu awans na wielki, międzynarodowy turniej – powiedział po meczu z Macedonią Północną prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

– Myślę, że ten sukces jeszcze mocniej pomoże zespołowi w odbudowaniu pewności siebie. Za dzisiejszy mecz naszym reprezentantom należą się ogromne brawa. Zasługiwaliśmy na to zwycięstwo, byliśmy dużo lepsi w starciu z przeciwnikiem średniej europejskiej klasy. Długo trwało kruszenie macedońskiego muru, ale czasem tak bywa, że mecze wygrywa się w drugiej połowie – zaznaczył.

– Chciałbym podkreślić, że dziś na PGE Narodowym panowała fantastyczna atmosfera. Kibice na trybunach żyją meczem, czasem są ciszej, czasem głośniej, ale zawsze wspierają zespół. Nie przypadkiem na czternaście rozegranych na tym obiekcie meczach trzynaście razy wygrywaliśmy – zauważył.

– Dziś drużyna też pokazała, że jest prawdziwym zespołem. Jeden walczył za drugiego, mieliśmy fantastycznego Jacka Góralskiego, dobry występ zaliczył Sebastian Szymański. Fajnie, że na dwa ostatnie mecze pojedziemy pewni awansu, a nie z żołądkiem przyklejonym do krzyża – zakończył.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności