Aktualności

Zbigniew Boniek: Bezpieczeństwo przede wszystkim

Reprezentacja12.11.2019 
– Wszyscy doskonale wiemy, jak napięta sytuacja panuje obecnie w Izraelu i że nasz mecz jest zagrożony. Żyjemy w świecie mediów i praktycznie co pięć minut napływają nowe, świeże informacje. Będziemy ich nasłuchiwać. Jesteśmy w stałym kontakcie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, federacją Izraela i UEFA. W ciągu 24 godzin będziemy wiedzieli wszystko na temat organizacji tego spotkania. Dla nas liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo. Nie dopuścimy do tego, aby nasi piłkarze i kibice mogli czuć się zagrożeni – poinformował na konferencji prasowej reprezentacji Polski Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Postanowiłem wziąć udział w tej konferencji prasowej, aby poinformować Państwa, że dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo naszej drużyny. Możemy walczyć, ale na boisku. Jedziemy na mecz, a nie na jakieś przygody. Musimy zapewnić bezpieczeństwo naszej drużynie. Mamy w praktyce, że przed meczami wyjazdowymi zawsze do danego kraju wybierają się szybciej pracownicy PZPN, którzy logistycznie dopinają szczegóły podróży, aby drużyna po przyjeździe czuła się w pełni komfortowo i mogła skupić się tylko na grze w piłkę. Trzeba pamiętać również o tym, że do Izraela wybierają się nasi kibice. Nie dopuścimy do tego, aby ktokolwiek podczas tego spotkania czuł się niekomfortowo. Jedyną niewiadomą może być to, czy mecz wygramy, czy przegramy – powiedział Zbigniew Boniek.– Mamy już komfort psychiczny w postaci awansu na mistrzostwa Europy, ale przed nami kolejne spotkanie, które chcemy wygrać. Widziałem, że nasze media gdybają już, gdzie mogliśmy zagrać, jeśli nie w Izraelu, że mecz może być przełożony. Takie insynuacje nie mają w tym momencie sensu. Poczekajmy jeszcze trochę i w ciągu 24 godzin będziemy wiedzieli wszystko na temat organizacji meczu z Izraelem – zakończył prezes PZPN.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności