Aktualności

Wojciech Szczęsny najlepszym bramkarzem Serie A

Reprezentacja04.08.2020 

Wojciech Szczęsny został uznany najlepszym bramkarzem ligi włoskiej w sezonie 2019/2020. Polski bramkarz, występujący na co dzień w barwach Juventusu FC, wygrał ranking sporządzony na podstawie badań statystycznych Stats Perform. W wyliczeniach brano pod uwagę występy w Serie A, Pucharze Włoch oraz Superpucharze.

Szczęsny z Juventusem po raz trzeci z rzędu sięgnął po tytuł mistrza Włoch. W sezonie 2019/2020 we wszystkich rozgrywkach wystąpił łącznie w 36 spotkaniach, trzynastokrotnie zachowując czyste konto. W efekcie uznano go najlepszym bramkarzem występującym na co dzień na włoskich boiskach. – Wybór został oparty na oficjalnych statystykach, co jest najlepszym wyznacznikiem obiektywności. To nie były normalne rozgrywki, lecz ostatecznie udało nam się je zakończyć, wykazując się wielką determinacją. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, profesjonalizm i poświęcenie, a najlepszym zawodnikom serdecznie gratuluję – powiedział prezes Serie A Luigi De Siervo.

Najlepszym obrońcą sezonu wybrano Stefana de Vrija (Inter Mediolan), pomocnikiem – Alejandro Gomeza (Atalanta Bergamo), a napastnikiem – Ciro Immobile (Lazio Rzym). Najlepszym młodzieżowym piłkarzem został Dejan Kulusevski (AC Parma), a tytuł MVP sezonu trafił w ręce Paulo Dybali (Juventus FC).

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności