Aktualności

Wojciech Szczęsny na dłużej w Juventusie FC! „Jest fantastycznym bramkarzem!”

Reprezentacja11.02.2020 
Wojciech Szczęsny przedłużył umowę z Juventusem FC. Nowy kontrakt reprezentanta Polski będzie obowiązywał do końca czerwca 2024 roku. W „Starej Damie” 29-letni bramkarz występuje od lipca 2017. Z Juve dwukrotnie został mistrzem Italii. Zdobył również Puchar i Superpuchar Włoch. „To bardzo zasłużone przedłużenie, ponieważ jest fantastycznym bramkarzem” – napisano na oficjalnej stronie klubu.

– Chcę podziękować fanom i obiecuję, że zawsze dam z siebie wszystko dla tego klubu – powiedział Wojciech Szczęsny po przedłużeniu kontraktu.


Kiedy w lipcu 2017 roku reprezentant Polski przychodził do Turynu, stał przed ogromnym wyzwaniem. Nie tylko miał bowiem udowodnić, że zasługuje na bluzę z numerem 1 w tak wielkim klubie jak Juventus, ale również zastąpić Gianluigiego Buffona. Początkowo był zmiennikiem legendy, skrupulatnie wykorzystywał jednak swoje szanse i prezentował najwyższy poziom. W końcu ta sztuka mu się udała.Najlepszym dowodem na to jest przedłużenie umowy na tak długi okres. To efekt świetnej pracy Szczęsnego, którą wykonuje w Italii już ponad trzy lata. Niejednokrotnie wyczyniał w bramce cuda i ratował drużynę przed stratą bramki. W Juve 29-letni obecnie Polak rozegrał dotychczas 84 mecze (61 w Serie A – 28 czystych kont; 17 w Lidze Mistrzów – 8 czystych kont; 4 w Pucharze Włoch – 3 czyste konta; 2 w Superpucharze Włoch – 1 czyste konto) i zachował czyste konto w aż 40 spotkaniach! Nikt w Turynie nie wyobraża już sobie ekipy „Starej Damy” bez 29-letniego bramkarza, którego zmiennikiem jest dzisiaj… Buffon. Doświadczony Włoch również bardzo ceni reprezentanta Polski. Nie ukrywał, że chce, aby to właśnie on został jego zmiennikiem. Kiedy zaś zdecydował się wrócić do Turynu z Paris Saint-Germain F.C., nie zamierzał odbierać Szczęsnemu numeru 1 na koszulce.


W tej kampanii Serie A Polak zagrał w 16 spotkaniach ligowych. 5 razy wystąpił w Lidz Mistrzów i raz w Superpucharze Włoch. Szczęsny, podobnie jak wszyscy w Juventusie z Cristiano Ronaldo na czele, chce w tym sezonie obronić tytuł mistrza Italii i wygrać Puchar Włoch. Marzy również o triumfie w Champions League. – Chcemy znów być najlepsi. Z Cristiano Ronaldo jest to możliwe – cytuje Polaka „Football Italia”. Świetna forma Szczęsnego może zaś w tym tylko pomóc.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności