Aktualności

[WIDEO] Takie ujęcia tylko u nas. Wyjątkowe kulisy eliminacji mistrzostw świata

Reprezentacja11.10.2017 
Takie ujęcia z zakończonych sukcesem eliminacji mistrzostw świata znajdziecie tylko u nas. Przy każdym meczu jesteśmy najbliżej naszej drużyny narodowej, nawet w szatni. Zobaczmy więc, jak wyglądała droga Polaków na rosyjski mundial.

10 meczów, 8 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka – tak prezentuje się dorobek biało-czerwonych w grupie E. Polacy pewnie wygrali grupę, zachowując aż pięć punktów nad drugą Danią i dziewięć „oczek” nad trzecią Czarnogórą. Na czwartym miejscu stanęła Rumunia, na piątym Armenia, a na ostatnim Kazachstan.

Fantastycznym osiągnięciem może pochwalić się również Robert Lewandowski, którego gole dały nam upragniony awans na mundial. Nasz kapitan po raz kolejny został królem strzelców eliminacji (w kwalifikacjach EURO 2016 zdobył 13 goli). Z 16. trafieniami wywalczył miano najskuteczniejszego zawodnika, wyprzedzając o jedną bramkę Cristiano Ronaldo. Warto wspomnieć, że „Lewy” strzelił tyle samo goli i więcej, od niektórych zespołów, które zapewniły sobie występy na mundialu lub zagrają o nie w barażach.

Cofnijmy się zatem do początku września ubiegłego roku i przypomnijmy sobie, jak wyglądała cała droga reprezentacji Polski na mistrzostwa świata. Byłeś z nami na bieżąco podczas kwalifikacji do mundialu i oglądałeś wszystkie nasze materiały? Jeśli, nie to pora to nadrobić!Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności