Aktualności

[WIDEO] Robert Lewandowski? Z Arminią nie do zatrzymania!

Reprezentacja17.10.2020 
Dwa gole i asysta w meczu reprezentacji Polski z Bośnią i Hercegowiną? Dwa gole i asysta w meczu z Arminią Bielefeld po powrocie do gry w Bundeslidze! Dla Roberta Lewandowskiego nie ma czegoś takiego jak przerwa, Polak zanotował już szóste i siódme trafienie w tym sezonie ligowym. Bayern Monachium wygrał na wyjeździe 4:1.

Strzelanie dla Bayernu zaczał w ósmej minucie Thomas Mueller, ale Robert Lewandowski nie zamierzał zwlekać z dołączeniem do swojego kolegi. Nim upłynęło pół godziny spotkania w Bielefeld Polak wykorzystał podanie Leona Goretzki, mając zaledwie metr wolnej przestrzeni uderzył bardzo mocno i precyzyjnie, podwyższając na 2:0. Jeszcze przed przerwą to właśnie duet napastników mistrzów Niemiec tak rozegrał atak, że Lewandowski odnalazł okazję do strzału i po lekkim rykoszecie piłka wpadła do siatki.

Po przerwie role się odwróciły: z prawej strony dośrodkował Lewandowski, a Mueller czubkiem buta strzelił czwartego gola. Chociaż Bayern wysoko prowadził, to gospodarze nie rezygnowali z ataków i dopięli swego, gdy honorowe trafienie zaliczył Japończyk Ritsu Doan. Sytuację gości nieco skomplikowała również czerwona kartka Corentina Tolisso, ale piłkarzom Hansiego Flicka ze spokojem udało się utrzymać zwycięstwo. Wygrana sprawiła, że Bayern znów dzieli tylko punkt od pierwszego w tabeli Lipska.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności