Aktualności

[WIDEO] Przełamanie Arkadiusza Milika w wielkim stylu!

Reprezentacja19.10.2019 
Ponad pół roku czekał Arkadiusz Milik na swojego kolejnego gola w Serie A. Wreszcie w tym sezonie zdołał się przełamać, gdy wyszedł w podstawowym składzie Napoli na mecz z Hellas Werona. A jak już to zrobił, to nie zamierzał się zatrzymywać.

Była 37. minuta spotkania w Neapolu, gdy po rozegraniu stałego fragmentu gry piłka została podana do prawej strony, a następnie do Fabiana Ruiza. Ten zagrał wzdłuż linii końcowej idealnie do nabiegającego Arkadiusza Milika i już po chwili Polak biegł do niego z uśmiechem: Napoli prowadziło 1:0, a napastnik otworzył swoje konto bramkowe w tym sezonie Serie A.

To była jego pierwsza próba w tym meczu i pierwszy kontakt w polu karnym, wcześniej raz w tej strefie został złapany na pozycji spalonej. Nie było to jednak ostatnie słowo Milika w tym spotkaniu. Na swoją kolejną szansę musiał czekać trzydzieści minut gry i znów to timing wbiegnięcia przy podaniu z boku okazał się najważniejszy. Tym razem dośrodkowywał Lorenzo Insigne, a Polak był tym, który najszybciej znalazł się przy bliższym słupku i z pola bramkowego wbił piłkę do siatki.

Milik grał do 81. minuty, a tuż przed drugim golem dla Napoli na boisku pojawił się Piotr Zieliński. Przez godzinę w tym meczu grał również Mateusz Stępiński, aż został zmieniony przez Samuela El Carmine. Dzięki zwycięstwu (2:0) Napoli utrzymuje kontakt z czołówką Serie A.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności