Aktualności

[WIDEO] Nowe otwarcie Milanu? Piątek znów trafia!

Reprezentacja20.10.2019 
Nie zaczął w wyjściowym składzie Milanu w pierwszym meczu pod wodzą nowego trenera, ale gdy trzeba było, to pomógł drużynie. Wejście Polaka po godzinie gry i strzelony gol z Lecce mogą na nowo zapewnić mu miejsce w podstawowej jedenastce. Przełamanie oznacza dla Piątka tym razem nie sam fakt strzelenia gola (ma już w tym sezonie dwie bramki), ale sposób trafienia piłką do siatki. Po raz pierwszy od ponad pięciu miesięcy udało mu się tego dokonać z gry, a nie po stałym fragmencie. Dotychczas w rozgrywkach 2019/20 zdobywał bramki po rzutach karnych, teraz wreszcie został włączony również do gry Milanu.

Czy to już sygnał zmian na lepsze u nowego szkoleniowca? Polak jest w mediolańskim klubie od stycznia, a po przerwie na kadrę powitał już trzeciego trenera: po Gennaro Gattuso i Marco Giampaolo przyszedł czas na Stefano Poliego. U niego Piątek nie zaczął niedzielnego meczu w pierwszej jedenastce, lecz wszedł za Rafaela Leao w 67. minucie. Do końca meczu zaliczył trzy strzały, w tym ten dający gola na 2:1 po podaniu Hakana Calhanoglu. Milan jednak nie utrzymał prowadzenia, gdyż w doliczonym czasie gry rywale wyrównali raz jeszcze, tym razem za sprawą Marco Calderoniego. Drużynie Polaka ten wynik nie pomaga w tabeli, lecz bardziej ofensywny styl gry sprawił, że wróciła nadzieja na więcej bramek i sytuacji. Także dla Krzysztofa Piątka.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności