[WIDEO] Napoli wygrywa i jest liderem! Kolejny gol Piotra Zielińskiego

Reprezentacja16.12.2017
SSC Napoli z Piotrem Zielińskim w składzie w sobotnim meczu 17. kolejki Serie A pokonało na Stadio Olimpico di Torino 3:1 Torino FC. Drugiego gola dla ekipy „Azzurri” strzelił pomocnik reprezentacji Polski. Było to dla niego czwarte trafienie w tym sezonie włoskiej ekstraklasy. Od początku sezonu Piotr Zieliński częściej pojawia się w składzie SSC Napoli jako rezerwowy (8 razy), ale w sobotę po raz drugi z rzędu (i 7 jesienią) zagrał od pierwszej minuty. O ile po bezbramkowo zremisowanym starciu z Fiorentiną polski pomocnik nie był w pełni zadowolony, ponieważ jego zespół tylko zremisował, to w sobotę „Zielek” mógł być już uśmiechnięty od ucha do ucha.

Napoli świetnie rozpoczęło spotkanie z Torino. Już w 4. minucie Allan precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego, a najwyżej do piłki wyskoczył Kalidou Koulibaly i umieścił ją w siatce. „Azzurri” nie zamierzali się jednak tym zadowalać, byli głodni kolejnych trafień. W 20. minucie znakomitym prostopadłym podaniem z głębi pola popisał się Jorginho, futbolówkę przejął Zieliński i wyszedł sam na sam z Salvatore Sirigu. Pomocnik reprezentacji Polski strzałem lewą nogą nie dał żadnych szans bramkarzowi Torino.

Po chwili na tablicy widniał już wynik 3:0. Tym razem wzdłuż bramki zagrał Dries Mertens, a piłkę w siatce umieścił Marek Hamsik. Dominacja Napoli nie podlegała żadnej dyskusji. Podobnie było w drugiej połowie. Podopieczni Maurizio Sarriego kontrolowali przebieg gry, raz po raz stwarzając sobie kolejne sytuacje strzeleckie. Gdyby lepszą skutecznością wykazał się Mertens, wynik byłby zdecydowanie wyższy. Belgijski napastnik, który tak rewelacyjnie spisywał się od początku sezonu, wpadł w mały dołek formy. W sobotę nie strzelił gola w szóstym spotkaniu z rzędu. Nie rzutuje to jednak na świetnych wynikach osiąganych przez jego zespołu.

W 63. minucie kontaktową bramkę dla Torino zdobył Andrea Belotti. Gospodarze w końcówce mieli kolejne szanse, ale wynik spotkania już się nie zmienił. SSC Napoli wygrało 3:1 i wróciło na fotel lidera Serie A. Piotr Zieliński przebywał na boisku do 70. minuty, kiedy zastąpił go Lorenzo Insigne.

Drugi z reprezentantów Polski w barwach Napoli, Arkadiusz Milik, cały czas przechodzi rehabilitację po kontuzji.