Aktualności

[WIDEO] Dwa gole Krzysztofa Piątka ratują Herthę w derbach Berlina!

Reprezentacja04.12.2020 
Ogromne problemy miała w piątkowych derbach Berlina Hertha. Nie tylko grała bardzo słabo, ale przed przerwą pozwoliła Unionowi wyjść na prowadzenie. Drużynę Bruna Labbadii uratowała po części czerwona kartka dla Roberta Andricha z zespołu gości, ale przede wszystkim decyzja o wpuszczeniu na boisko Krzysztofa Piątka. Hertha wygrała dzięki dwóm golom Polaka (3:1).

Piątek nie zaczął bowiem tego meczu w pierwszym składzie. Ostatnio musiał zmagać się z krytyką i kolejnymi plotkami dotyczącymi jego pozycji w drużynie. Swojego jedynego przed derbowym starciem gola strzelił Augsburgowi na początku listopada, choć był to słaby dorobek jak na 345 minut gry. Ale to miało odmienić się w spotkaniu z Unionem.

Pierwszego gola strzelił jeszcze szczęśliwie, choć do wycofanego podania wyszedł z pola bramkowego bardzo dobrze, ale przy jego strzale był rykoszet. To było jednak ważne trafienie, bo dające drużynie reprezentanta Polski więcej luzu w grze z przewagą jednego zawodnika. Wcześniej, pomimo doprowadzenia do wyrównania i kolejnych ataków, gra Herthy nie wyglądała zbyt dobrze.

Z tego luzu skorzystał znów Piątek i to po ledwie trzech minutach. W trudnej sytuacji, przy piłce odbitej kilka metrów od niego po nieudanym dośrodkowaniu, napastnik zdecydował się na strzał ze skraju pola karnego. Było to uderzenie na tyle niespodziewane, że bramkarz Unionu był zaskoczony, nie zdołał interweniować, choć piłka nie leciała w kierunku bramki zbyt szybko. Najważniejsza była jednak precyzja, bo to niej Piątek zawdzięcza swojego drugiego gola w tym spotkaniu.

Będzie bohaterem derbów Berlina. Strzelił dopiero swojego drugiego i trzeciego gola w tym sezonie, samo spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych po gorszych występach w ostatnich tygodniach, ale teraz nie ma to większego znaczenia. Uratował Herthę przed kolejnym, możliwe, że najbardziej upokarzającym wynikiem od startu rozgrywek. I pewnie na nowo wywalczył sobie miejsce w składzie.fot. East News

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności