Aktualności

Tytuły i osiągnięcia „Lewego”. Najważniejsze liczby napastnika w 2020 roku

Reprezentacja21.12.2020 

To był zdecydowanie najlepszy rok dla Roberta Lewandowskiego w piłce klubowej. Napastnik Bayernu Monachium przede wszystkim sięgnął po upragnioną Ligę Mistrzów, ale i zwyciężył w Bundeslidze, DFB Pokal, Superpucharze Niemiec oraz Superpucharze Europy. Osiągnięcia i rekordy sprawiły, że „Lewy” znalazł się w finałowej trójce z Cristiano Ronaldo oraz Leo Messim i wygrał nagrodę Piłkarza Roku FIFA. Jak przedstawiają się liczby Polaka w kończącym się roku kalendarzowym? Sprawdzamy!

2 – zdobyte bramki przez Roberta Lewandowskiego w biało-czerwonych barwach. Kapitan naszej drużyny narodowej trafiał do siatki rywala w spotkaniu z Bośniakami we Wrocławiu. Polacy wówczas pokonali przeciwnika 3:0.

3 – mecze, w których wystąpił w rozgrywkach o Puchar Niemiec. Wszystkie spotkania „Lewy” rozegrał w ubiegłym sezonie.

4 – mecze rozegrane przez Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski w 2020 roku. Wszystkie spotkania kapitan reprezentacji Polski zanotował w Lidze Narodów UEFA. 32-letni napastnik dwukrotnie zagrał z Włochami, raz z Bośnią i Hercegowiną oraz Holandią.

5 – na tyle wyróżnień indywidualnych zapracował Robert Lewandowski. Polak trzykrotnie zostawał królem strzelców – był najskuteczniejszy w Bundeslidze, DFB Pokal oraz Lidze Mistrzów. „Lewego” na początku października nominowano Piłkarzem Roku UEFA. W ubiegłym tygodniu został Piłkarzem Roku UEFA.

5 – dorobek strzelecki reprezentanta Polski w DFB Pokal. Robert Lewandowski dwukrotnie pokonywał TSG 1899 Hoffenheim i Bayer Leverkusen. Jedno trafienie zanotował w konfrontacji z Eintrachtem Frankfurt. 

5 – tyle razy polski napastnik świętował wywalczone trofea z Bayernem Monachium w 2020 roku. Robert Lewandowski wywalczył mistrzostwo Niemiec, DFB Pokal oraz Superpuchar Niemiec. Na arenie międzynarodowej jego Bayern sięgnął po trofeum Ligi Mistrzów, a także Superpuchar Europy.

6 – asysty zaliczone przez Roberta Lewandowskiego w Lidze Mistrzów. Wszystkie zanotował w ubiegłym sezonie. Czterokrotnie asystował w spotkaniach z Chelsea, raz z Barceloną i Olympique Lyon.

8 – dorobek bramkowy polskiego napastnika w Champions League w 2020 roku. Strzelił trzy gole w dwumeczu z Chelsea, jedno trafienie z Barceloną, raz trafiał Olympique Lyon i trzykrotnie w dwumeczu z RB Salzburg.

9 – w tylu spotkaniach zagrał Robert Lewandowski w Lidze Mistrzów (ubiegły i bieżący sezon). Rywalizował z Chelsea (dwukrotnie), Barceloną, Olympique Lyon, PSG, Atletico Madryt, Łokomotiwem Moswa oraz RB Salzburg (dwukrotnie).

26 – liczba występów „Lewego” w rozgrywkach Bundesligi w bieżącym roku.

44 – w tylu spotkaniach zagrał Robert Lewandowski w klubie i drużynie narodowej w 2020 roku.

47 – całościowy dorobek Roberta Lewandowskiego w 2020 roku zliczając strzelone gole w Bayernie Monachium oraz reprezentacji Polski.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności