Aktualności

Tomasz Kędziora na dłużej w Dynamie Kijów! „Jestem tu bardzo szczęśliwy”

Reprezentacja23.10.2020 
We wtorek zadebiutował w elitarnej Lidze Mistrzów, a teraz podpisał nowy kontrakt z Dynamem Kijów! Umowa Tomasza Kędziory z ukraińskim klubem będzie obowiązywać do czerwca 2024 roku. 26-letni zawodnik został dziś również powołany do reprezentacji Polski na listopadowe mecze z Ukrainą, Włochami i Holandią. Kędziora jest pierwszym wyborem selekcjonera Jerzego Brzęczka na prawej stronie obrony.

– Bardzo się cieszę, że przez najbliższe lata pozostanę graczem Dynama. Wszystko potoczyło się tak, jak chcieliśmy tego i ja, i klub. Mieszkam tu od ponad trzech lat i czuję się bardzo dobrze. Kijów to dla mnie drugi dom po Polsce. Zawsze mówię tylko najlepsze słowa o mieście, ludziach, kibicach i klubie Dynamo. Jestem tu bardzo szczęśliwy – powiedział Tomasz Kędziora w wywiadzie dla oficjalnej strony klubu.

– Najmilsze w tym wszystkim jest to, że inicjatywa wyszła jednocześnie ode mnie i od niego. Szybko się dogadaliśmy i podpisaliśmy czteroletni kontrakt bez zwlekania. Tomasz to jeden z naszych najważniejszych piłkarzy. Jest doświadczony, gra w polskiej drużynie narodowej – przyznał po finalizacji rozmów prezes Dynama Igor Surkis.


Kędziora występuje w Dynamie już czwarty sezon, odkąd trafił na Ukrainę w lipcu 2017 roku z Lecha Poznań. Z klubem z Kijowa zdobył  trzykrotnie Superpuchar kraju, a w ubiegłym sezonie także premierowy Puchar Ukrainy. Gablota zapełnia się coraz bardziej. Do pełni szczęścia brakuje jedynie mistrzostwa, ale tu prym wiedzie Szachtar Donieck, który wygrał ligę cztery razy z rzędu. – Zrobimy wszystko, abyśmy teraz to my byli górą w ukraińskiej ekstraklasie. Chcemy również zdobyć kolejny puchar kraju i Superpuchar. Dynamo zawsze powinno być pierwsze, to świetny klub, a najważniejsze dla nas jest wygrywanie w każdym kolejnym meczu. A mój osobisty cel? Najważniejsze jest to, że moje zdrowie nie zawodzi i nie mam kontuzji. Oby tak było nadal – przyznał w rozmowie z oficjalną stroną klubu reprezentant Polski, który w miniony wtorek zadebiutował w elitarnych rozgrywkach Champions League w starciu z Juventusem FC. Górą okazał się jednak zespół Wojciecha Szczęsnego, który wygrał na Stadionie Olimpijskim w Kijowie 2:0. Bez wątpienia 26-letni obrońca zapamięta jednak ten mecz.

>>>[LIGA MISTRZÓW] DEBIUT KĘDZIORY W LIDZE MISTRZÓW BEZ RADOŚCI<<<
– Na pewno to nie było zwykłe spotkanie. W końcu to rozgrywki Ligi Mistrzów. Świetnie także, że na stadionie mogli być obecni kibice, bo to dla nich gra się w piłkę i atmosfera jest wtedy zupełnie inna. Chcemy w tej edycji Champions League zaliczyć jak najlepsze występy – cytuje Kędziorę oficjalna strona Dynama.

W lidze ukraińskiej Kędziora wystąpił we wszystkich sześciu meczach w tym sezonie. Dynamo zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z 14 punktami na koncie. 26-latek jest jednym z liderów zespołu. To również podstawowy wybór na prawej stronie obrony selekcjonera Jerzego Brzęczka w reprezentacji Polski. Kędziora w eliminacjach mistrzostw Europy 2020 zagrał w dziewięciu z dziesięciu meczów. W ośmiu spotkaniach przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Wystąpił również we wszystkich czterech starciach drugiej edycji Ligi Narodów UEFA. W październiku opuścił tylko towarzyskie spotkanie z Finlandią (5:0), w którym szansę dostali zmiennicy.– Reprezentowanie barw narodowych to największy zaszczyt dla piłkarza. Cieszę się, że jestem częścią drużyny narodowej – zakończył Kędziora, który został również dzisiaj powołany na listopadowe spotkanie towarzyskie z Ukrainą (11.11.2020, godz. 20:45), oraz mecze Ligi Narodów UEFA z Włochami (15.11.2020, godz. 20:45, Stadion Mapei w Reggio Emilia) i Holandią (18.11.2020, godz. 20:45).

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności