Aktualności

To już pewne! Wiemy, kto będzie bronił w meczu z Irlandią

Reprezentacja28.03.2015 
Nie Wojciech Szczęsny, nie Artur Boruc, a Łukasz Fabiański będzie pierwszym bramkarzem reprezentacji Polski w niedzielnym meczu z Irlandią. Informację na ostatniej konferencji prasowej przed spotkaniem, już w Dublinie, podał selekcjoner drużyny narodowej – Adam Nawałka.

To Wojciech Szczęsny był pierwszym wyborem selekcjonera Adama Nawałki od początku eliminacji mistrzostw Europy 2016. Dotychczas bramkarz Arsenalu spisywał się bardzo dobrze, a rewelacyjnie zagrał zwłaszcza w historycznym starciu z Niemcami na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Na początku stycznia stracił jednak miejsce w pierwszym składzie „Kanonierów” i już praktycznie trzeci miesiąc ogląda mecze z ławki rezerwowych, a na boisku pojawia się tylko sporadycznie, w spotkaniach Pucharu Anglii.

Selekcjoner Adam Nawałka ma także dwóch innych bramkarzy światowej klasy. Artur Boruc świetnie spisuję się w Bournemouth i jest coraz bliżej awansu do Premier League. Również w reprezentacji Polski rozegrał wiele bardzo dobrych meczów. Sezon życia w Anglii rozgrywa zaś Łukasz Fabiański, który zbiera bardzo dobre noty w Swansea. Już jest uznawany za jednego z najlepszych golkiperów tej edycji rozgrywek w Premier League.

Nic więc dziwnego, że selekcjoner Nawałka ma kłopot bogactwa. Wszyscy trzej bramkarzy stawili się na zgrupowaniu w doskonałej formie i każdego dnia dawali z siebie wszystko, aby wystąpić w Dublinie.

Na oficjalnej konferencji prasowej przed spotkaniem z Irlandią Adam Nawałka podjął decyzję, że to Łukasz Fabiański zagra od pierwszej minuty.

TAGI: Polska, Irlandia, bramkarz, Artur Boruc, Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny,

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności