Aktualności

Strzelecki popis biało-czerwonych. Retransmisja meczu Polska – Finlandia (2016) od godz. 20:30

Reprezentacja27.03.2020 
W piątkowy wieczór cofniemy się o cztery lata i będziemy retransmitować spotkanie reprezentacji Polski, która przygotowywała się do turnieju mistrzostw Europy 2016. Po towarzyskiej potyczce z Serbią w Poznaniu biało-czerwoni przenieśli się do Wrocławia, by podjąć Finlandię. Drużyna prowadzona przez Adama Nawałkę nie dała rywalom żadnych szans i odniosła imponujące zwycięstwo 5:0. Startujemy o godzinie 20:30. Zapraszamy na nasze kanały!

Na drugi marcowy mecz towarzyski przygotowujący do EURO 2016 reprezentacja Polski wyszła w odmienionym składzie. Trener Adam Nawałka w porównaniu do spotkania z Serbami zdecydował się dać szansę zmiennikom i we Wrocławiu dokonał aż siedmiu zmian. Dublerzy jednak nie zawiedli, a drużyna zdobyła pięć znakomitych bramek. Festiwal strzelecki rozpoczął się od podania Artura Jędrzejczyka i trafienia „Grosika”. W pierwszej połowie trafienia dołożyli jeszcze Paweł Wszołek i Filip Starzyński i biało-czerwoni zeszli na przerwę z trzema golami zaliczki. Zdecydowanie nie był to dzień Finów, którzy nie mieli pomysłu na grę. Stojący między słupkami Artur Boruc, a po przerwie Przemysław Tytoń, nie mieli zbyt wiele pracy.

Biało-czerwoni dominowali, punktowali rywala i szukali kolejnego trafienia. Czwartego gola strzelił znowu Paweł Wszołek, w końcówce ostatni cios gościom zadał Kamil Grosicki. Reprezentacja Polski udanie zakończyła marcowe zgrupowanie i odniosła piąte zwycięstwo z rzędu (wcześniej wygrana z Irlandią, Islandią, Czechami i Serbią). Solidnie zatem spisali się zmiennicy, którzy nie zawiedli trenera i pokazali się z bardzo dobrej strony. – Cieszę się, że zawodnicy grają do samego końca i jestem zadowolony z ich postawy. Dla nich nie ma znaczenia, która jest minuta. Cały czas towarzyszy im duża koncentracja. Mecz z Finlandią zdecydowanie był wartościowym sprawdzianem – podsumował wygraną trener Adam Nawałka.

Bardzo dobre zawody ponownie rozegrał Kamil Grosicki, który w 37. meczu dla reprezentacji Polski ustrzelił trzeci dublet. – Nie spodziewałem się, że ten mecz będzie tak wyglądał. Dominowaliśmy przez całe spotkanie i zasłużenie wygraliśmy 5:0. Ciężko pracujemy, żeby to nas oceniano jako faworytów. Trener przed meczem z Finami uczulał nas, że rywal prezentuje podobny styl gry, co Irlandia Północna, nasz rywal na EURO 2016. Musieliśmy się z tym zmierzyć i pokazać, że wszyscy jesteśmy w optymalnej formie. Udało nam się to pokazać w dwóch meczach. Udanie zakończyliśmy zgrupowanie – powiedział o zwycięstwie Polaków „Grosik”.

Po więcej informacji o towarzyskim meczu reprezentacji Polski z Finlandią z 2016 roku odsyłamy do Biblioteki Piłkarstwa Polskiego PZPN. Przedstawiamy tam składy, przebieg meczu, statystyki, postacie spotkania, okładki gazet i wiele innych materiałów, z którymi warto się zapoznać, aby utrwalić sobie potyczkę biało-czerwonych z Finami. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności